WOJENNIK TV - ROZGRYWKI

Michel "Leviathan" Sorbet jest fanem i kolekcjonerem gier planszowych, twórcą kanału Wojennik TV, na którym od czterech lat prezentuje nie tylko recenzje, ale także relacje z Rozgrywek w gry planszowe, ze szczególnym uwzględnieniem gier wojennych, które będą transmitowane w naszym kanale. Gry planszowe towarzyszą Michelowi od najmłodszych lat. Najpierw granie było sposobem na spędzanie wolnego czasu, a później przerodziło się w prawdziwą pasję, która stała się ważnym elementem jego codzienności i skłoniła go do założenia kanału na YouTube. Tak powstał Wojennik TV - świat, do którego serdecznie Nas zaprasza.

S01E01Across the Pacific - Atak na Pearl Harbor

Czas trwania: 00:36:18

Tytuł pozwala na odtworzenie przebiegu II wojny światowej na Pacyfiku. Z wykorzystaniem pięknej, dużych rozmiarów mapy i ponad 900 żetonów! W rozgrywanym scenariuszu omawiam podstawowe zasady wykorzystania lotnictwa w grze. Na przykładzie japońskiego nalotu na Pearl Harbor.

S01E02Bitwa Warszawska

Czas trwania: 01:06:00

Bitwa Warszawska to strategiczna gra historyczna, która przenosi graczy w czasie do jednego z najważniejszych wydarzeń XX wieku.

S01E03Battles of the American Revolution

Czas trwania: 01:00:00

Battles of the American Revolution to jedna ze sztandarowych linii GMT Games, w ramach której zostało wydanych szereg tytułów, pozwalających na odtworzenie starć z wojny o niepodległość Stanów. Każda z gier działa w oparciu o ten sam rdzeń mechaniczny, uzupełniony o specyficzne zasady, oddające daną bitwę.

S01E04Durchbruch 1

Czas trwania: 00:48:00

Pierwsza część relacji z rozgrywki w "Durchbruch: The Austro-German attack at Caporetto October 1917" wydanej przez Acies Edizioni. Austriacko-niemiecka ofensywa z października 1917 roku o kryptonimie Waffentreue (braterstwo broni), która przeszła do historii jako bitwa pod Caporetto, doprowadziła do niemal całkowitego rozbicia i wyeliminowania sił włoskich z udziału w Wielkiej Wojnie. Włosi stracili w niej od 10 do 13 tysięcy zabitych, a aż 265 tysięcy żołnierzy trafiło do niewoli. Linia frontu została przesunięta o ponad 100 km, co jak na warunki toczonej wtedy wojny pozycyjnej, było gigantycznym osiągnięciem.