WOJENNIK TV - RECENZJE

Michel "Leviathan" Sorbet jest fanem i kolekcjonerem gier planszowych, twórcą kanału Wojennik TV, na którym od czterech lat prezentuje Recenzje, które będziecie mogli oglądać na naszym kanale. Gry planszowe towarzyszą Michelowi od najmłodszych lat. Najpierw granie było sposobem na spędzanie wolnego czasu, a później przerodziło się w prawdziwą pasję, która stała się ważnym elementem jego codzienności i skłoniła go do założenia kanału na YouTube. Tak powstał Wojennik TV - świat, do którego serdecznie Nas zaprasza.

S01E01HEXplore it: The Valley of the Dead King (II wydanie )

Czas trwania: 00:45:02

Recenzja gry planszowej HEXplore it: The Valley of the Dead King (2 wydanie) wydawnictwa Mariucci J. Designs. Zapraszamy do oglądania!

S01E02Antietam 1862

Czas trwania: 00:30:42

Recenzja gry planszowej Antietam 1862 wydawnictwa Command Post Games. Zapraszamy do oglądania!

S01E03Trickerion: Legends of Illusion

Czas trwania: 00:33:27

Recenzja gry planszowej Trickerion: Legends of Illusion. Zapraszamy do oglądania!

S01E04Legendary Encounters: Alien

Czas trwania: 00:30:00

Recenzja gry "Legendary Encounters: Alien" wydawnictwa Upper Deck Entertainment.

S01E05Fort Sumter: The Secession Crisis

Czas trwania: 00:35:00

Recenzja gry Fort Sumter: The Secession Crisis wydawnictwa GMT Games.

S01E061750: Britain vs France

Czas trwania: 00:31:00

Recenzja gry "1750: Britain vs France" wydanej przez Battle Hardened Games. Rywalizacja Francji i Anglii miała niezwykle bogatą historię. Jej apogeum, w połowie XVIII wieku, stanowiła wojna siedmioletnia, toczona nie tylko w Europie, ale i w Ameryce, na Karaibach i w Indiach. Stawką tego starcia była światowa dominacja. Dzięki wydanej przez Battle Hardened Games grze 1750: Britain vs France możemy odtworzyć ów konflikt. Zarówno w sferze militarnej, jak i ekonomicznej i politycznej.

S01E07Żelazna Kurtyna

Czas trwania: 00:26:00

Recenzja gry Żelazna Kurtyna (Iron Curtain) wydanej w Polsce przez FoxGames. Żelazna Kurtyna to tytuł przenoszący nas do okresu zimnej wojny i do epickiej rywalizacji USA z ZSRS. Gra formatu mini, w której znajdziemy raptem 18 kart, ale niezwykle dynamiczna, wymagająca sporo główkowania i oferująca sporo emocji.

S01E08Königsberg:The Soviet Attack on East Prussia, 1945

Czas trwania: 00:43:00

Recenzja gry Königsberg:The Soviet Attack on East Prussia, 1945 wydawnictwa Revolution Games.

S01E09The Forests of Adrimon

Czas trwania: 00:58:00

Recenzja gry "The Forests of Adrimon" wydawnictwa Mariucci J. Designs. Lasy Adrimon to drugi tytuł wydany w cyklu HEXplore it! (po The Valley of the Dead King). Oparty na podobnej mechanice, ale wprowadzający całe multum nowych rozwiązań i elementów, podobnie jak wcześniejsza Dolina Martwego Króla, został wydane dzięki udanej kampanii na portalu Kickstarter.

S01E10Magia i Miecz

Czas trwania: 00:43:00

Recenzja gry Magia i Miecz wydawnictwa Sfera. Magia i Miecz to legendarny tytuł fantasy, na którym wychowało się całe pokolenie graczy. Dwukrotnie wydana w Polsce przez wydawnictwo Sfera doczekała się kilku oficjalnych i kilkudziesięciu nieoficjalnych rozszerzeń, tysięcy autorskich kart (w tym ponad 2000 moich!) i finalnie również reedycji pod oryginalną nazwą Talizman.

S01E11Fighting Formations: GD Motorized Infantry Division

Czas trwania: 00:54:00

Recenzja gry Fighting Formations: GD Motorized Infantry Division wydawnictwa GMT Games.

S01E12Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa

Czas trwania: 00:36:00

Recenzja gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa wydanej przez Portal Games. W Detektywie wcielimy się w rolę śledczych, pracujących w detektywistycznej agencji Antares. Naszym zadaniem będzie rozwikłanie serii pięciu kolejnych spraw, łączących się w jedną spójną historię. Wyposażeni w nasz spryt, umiejętność dedukcji, dostęp do informacji i w intuicję będziemy podążać kolejnymi tropami, układając pomału kolejne małe kawałki historii w logiczną całość.