W świecie Azeroth: Varian Wrynn17 lipca 2017 08:05 • Aktualności#Hearthstone: Heroes of Warcraft

Źródło: © WenXu Xu

Zastanawialiście się jaką rolę odegrały dane karty z Hearthstone w historii World of Warcraft? Tutaj poznacie odpowiedź. Tym razem przyjrzymy się historii Varian'a Wrynn'a.

Varian Wrynn był synem króla Llane'a i cieszył się spokojnym życiem, dopóki nie rozpoczęła się pierwsza wojna z orkami. Król Llane poległ w walce, a tron objął Anduin Lothar, który za wszelką cenę przysiągł odzyskać Stormwind z rąk Hordy. Varian wraz z innymi ludźmi ze swego królestwa schronili się w królestwie Lordaeron, gdzie przyszły król poznał Arthas'a. Jego przyjaźń z Arthas'em Menethil'em była bardzo głęboka, jednak uczucie zostało skruszone, gdy Arthas zamordował swojego ojca. Wówczas stał się największym zdrajcą Przymierza w oczach Varian'a. O historii Lothar'a i Llane'a możecie dowiedzieć się z filmu Warcraft: Początek.​

Po odbudowaniu Stromwind, Varian został oficjalnie koronowany na króla. Pojął za żonę Tiffin, która została zamordowana przez kamieniarzy, którzy odbudowali królestwo, ale nie uzyskali należytej zapłaty. Przed śmiercią, Tiffin wydała na świat syna Varian'a - Anduin'a, który został tak nazwany na cześć Lothar'a.

Krótko po tym król Stromwind zniknął, a dokładniej został porwany. Udało mu się jednak wydostać z rąk porywaczy, jednak król stracił pamięć w wyniku w pół utopienia. Został zgarnięty przez orczą karawanę i stał się gladiatorem. Szybko zdobył serca fanów walk, dzięki jego świetnym umiejętnością. Nadano mu również nowe imię - Lo'Gosh. Gladiatorowi udało się uciec z terenów Hordy. Od Jainy Proudmoore dowiedział się o swojej przeszłości i natychmiast wyruszył do Stormwind.

Varian Wrynn przez Katranę Prestor został zaklęty. Jego osobowość podzieliła się na dwie osoby, dlatego w pewnym momencie w Stormwind było dwóch Varian'ów Wrynn'ów. Ostatecznie królowie dzięki wspólnej walce z Onyxii'ą (Katraną Prestor) stali się znów jedną osobą i zabili smoka.

Varian zaliczył także epizody w reszcie dodatków World of Warcraft, jednak najbardziej upamiętnia go najnowszy dodatek - Legion. Varian wyrusza na ostateczną walkę z Legionem i oddaje życie za Przymierze. Najlepiej całą sytuację opisuje filmik dostępny poniżej. Król Varian odszedł, ginąc w chwalebnej walce z Legionem. Przymierze traci jednego z najwspanialszych wojowników.

Anduin: Co powinienem teraz zrobić?

Varian: To co król musi zrobić!


Autor: Damian Kamiński