W świecie Azeroth: Jaina Proudmoore26 lipca 2017 17:35 • Aktualności#Hearthstone: Heroes of Warcraft

Źródło: © Narga Lifestream

Zastanawialiście się jaką rolę odegrały dane karty z Hearthstone w historii World of Warcraft? Tutaj poznacie odpowiedź. Tym razem przyjrzymy się historii Jaina'y Proudmoore.

Jaina Proudmoore już od młodzieńczych lat wykazywała się sporymi zdolnościami magicznymi. Dzięki talentowi udało jej się dostać Dalaranu, gdzie rozpoczęła naukę u boku swego mentora Antonidasa. Czarodziejka wykazywała wielką uwagę, jeśli chodzi o naukę. Jaina na dworze króla Terenasa poznała jego syna Arthasa. Stopniowo znajomość się rozwijała, a nawet dwójka ludzi zakochała się w sobie. Ich wspólne plany pokrzyżowała jednak Trzecia Wojna oraz najazd Plagi.

Jaina rozpoczęła misję zbadania przyczyn zarazy, a towarzyszył jej Arthas. Młodej czarodziejce udało się rozwikłać zagadkę skażonego ziarna, a także odkryć plany Plagi i nawet zabić jednego z głównych dowódców przeciwnika - Kel'Thuzad'a. Nastepnie bohaterka opuściła Lordaeron wraz z tysiącami ludzi, chroniąc ich przed najazdem Plagi. Niedobitkowie osiedlili się na kontynencie Kalimdor. Jej historię możecie śledzić w grze Warcraft III.

Jaina w Kalimdorze natknęła się na orków. Po wielu bolesnych potyczkach za sprawą Medivha ludzie podpisali pakt o nieagresji z Thrallem - war chief'em Hordy. Połączenie sił pozwoliło na uratowania świata i pokonanie Legionu na górze Hyjal. Ludzie osiedlili się na wschodnich wyspach Kalimdoru - Theramore.

W dodatku do WoW - Mists of Pandaria, Jaina była świadkiem zniszczenia, a raczej unicestwienia Theramore przez Garrosh'a Hellscream'a. Wraz z Kalec'em udaje jej się powstrzymać Garrosha przed napadem, jednak ork, dzięki podstępowi niszczy miasto i morduje wiele istnień z zimną krwią. Od tego czasu Jaina zmienia swój stosunek do Hordy i pragnie zniszczyć Orgrimmar. Przyjaźń z Kalec'em przemienia się w związek. Bohater ma spory wpływ na czarodziejkę, przez co Proudmoore porzuca pragnienie zemsty w imię miłości. Warto wspomnieć, że psychika Jaina'y nie jest wciąż w najlepszym stanie przez to co zobaczyła w Pandarii.

W dodatku Legion - Jaina jako przywódczyni Kirin Tor sprzeciwia się Khadgarowi i nie chce walczyć u boku Hordy z Płonącym Legionem, przez co opuszcza szeregi Kirin Tor, oraz same miasto Dalaran i znika. Według przypuszczeń w kolejnym dodatku Jaina będzie główną ofiarą Przedwiecznych Bogów, którzy będą nią manipulować, ze względu na słabą formę psychiczną bohaterki. Poniżej prezentujemy całe scenario,w którym Jaina żegna Arthasa.

Łapcie krótki żarcik w wykonaniu naszej czarodziejki:
Ile czarodziejek potrzeba do zmiany żarówki? To zależy, w co ma się zmienić...

Autor: Damian Kamiński