Virtus.pro z drugim miejscem na V426 marca 2018 06:26 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Polska formacje Virtus.pro po ekscytującym półfinale i wyrównanym finale zajmuje drugie miejsce podczas turnieju V4 rozgrywanym w Bukareszcie.

Turniej V4 był trzecim turniejem Virtus.pro w nowym składzie z Michałem Michu Müllerem. Wreszcie Polacy pokazali kawał dobrego CS'a, jednak nic nie przyszło z łatwością. Początkowo Virtus.pro przegrało w meczu inauguracyjnym z drużyną Extatus, by później wyrównać bilans, pokonując tą samą drużynę na mapie Mirage 16:10. Dwa pojedynki z mousesports również zakończyły się remisem, dlatego o awansie do dalszej fazy turnieju zdecydowały dwa mecze z polską formacją x-kom. Virtus.pro wygrało oba spotkania i awansowało do półfinału.

Ich rywalem w przedsionku wielkiego finału było Faze, które nie dało rady Polakom. Jarosław pasha Jarząbkowski i spółka rozgromili Faze 2:0 na mapach Cache 16:14 i Nuke 16:10. Świetną formą mógł się pochwalić Michu. W finale polska ekipa znów zmierzyła się z mousesports, tym razem przegrywając 2:1, w tym 16:14 na decydującej mapie Train.

Mimo przegranej w finale, wydaje się, że Virtus.pro wraca na właściwe tory, a współpraca z nowym zawodnikiem wygląda coraz lepiej.

Autor: Damian Kamiński