SL i-League Invitational Shanghai 2017: Renegades, Virtus.pro i HellRaisers ze zwycięstwami2 listopada 2017 16:31 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Renegades, Virtus.pro i HellRaisers zdobywają pierwsze punkty w grupach wygrywając odpowiednio z HAVU, Flash i TyLoo podczas trwającego turnieju SL i-League Invitational Shanghai 2017.

Po tym jak mecz pomiędzy HellRaisers, a TyLoo został przełożony przyszedł czas na pojedynek pomiędzy Renegades, a HAVU w ramach grupy B. Fiński skład dopiero zaczyna walkę na scenie międzynarodowej i podejmują Renegades na pierwszej mapie Overpass. Renegades wygrało pierwszą połowę 8:7 po stronie terrorystów, co stanowiło dobrą zaliczkę na drugą połowę. Renegades spokojnie domknęło mecz, a dobrą dyspozycją popisali się zawodnicy Keith NAF Markovic i Aaron AZR Ward. Na mapie Mirage HAVU zdołało uzyskać osiem punktów po stronie atakującej. To nie wystarczyło na doprowadzenie do remisu w serii, bowiem Renegades wygrało pierwszą dogrywkę 19:17. Było blisko jednak HAVU musi uznać wyższość rywala.

Pojedynek pomiędzy Virtus.pro, a Flash był kolejnym zaplanowanym spotkaniem
 w ramach grupy B. Ku zdziwieniu wszystkich chiński zespół dosłownie zmiażdżył ekipę Wiktora TaZ Wojtasa 16:4 na mapie Cache. Kolejny zawód fanów VIrtus.pro? Polacy zdołali po ciężkim i emocjonującym spotkaniu na Mirage wyrównać wynik w serii. Mapa padła na konto Polaków, którzy wygrali po dogrywce 19:15. Cobblestone zaczął się zdecydowanie lepiej dla Virtus.pro, którzy wygrali pierwszą część meczu ze znaczną przewagą. Po zmianie stron role się odwróciły i Flash zaczęło dyktować warunki. Na szczęście polski skład wybrnął z zaistniałej sytuacji i wygrali 16:3 mapę Cobblestone i tym samym serię BO3.

Mecz pomiędzy HellRaisers, a TyLoo wpierw został przełożony, a później został rozegrany poza streamem. HellRaisers musiało poradzić sobie ze stand-inem jakim był Patrik Zero Žúdel, który zastąpił Özgür'a woxic Eker'a. Chiński zespół zdołał dość łatwo odnieść zwycięstwo na mapie Cobblestone 16:8, po tym jak HellRaisers wygrali mapę Mirage 16:13. Europejski zespół okazał się lepszy w serii BEST OF THREE i wygrali trzecią decydującą mapę Nuke 16:6.

SL i-League Invitational Shanghai 2017 to turniej rozgrywany w Chinach w Szanghaju. Potrwa od czwartku 2 listopada do niedzieli 5 listopada. W zmaganiach weźmie udział osiem drużyn, które powalczą o tytuł mistrzowski i $150 000. Transmisja dostępna na oficjalnym kanale SLTV na platformie Twitch.tv.

Autor: Damian Kamiński