Rift Rivals Blue 2017: UOL lepsze od Cloud96 lipca 2017 18:18 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Pierwszy mecz drugiego dnia rozgrywek Rift Rivals Blue poszedł po myśli zawodników z Europy, którzy zdołali pokonać amerykańską formację Cloud9.

Mecz rozpoczął się od fazy picków i banów w której Unicorns of Love zdecydowało o wyłączeniu Elise, Orianny i Tristany z rozgrywki. Cloud9 odpowiedziało wyłączeniem Shena, Caitlyn i Zaca. UOL korzystając z pierwszego wyboru zabrało Gragasa, a dodatkowo Kassadina i Thresha. Amerykańska drużyna wybrała LeBlanc, Kennena i Brauma. "Jednorożce" swoją kompozycję uzupełnili w oparciu o Gnara i Twitcha, zaś Cloud9 wybrało Lee Sina i Riven.

Spotkanie rozpoczęło się od nieudanej próby wejścia do jungli przeciwnika, czego skutkiem była pierwsza krew przelana przez zespół UOL. Cloud9 zdołało odpowiedzieć pojedynczymi zabójstwami, a nawet wypracować sobie przewagę, jednak nie na długo, bowiem po świetnej walce na górnej alei drużyna w różowych barwach odzyskała właściwy tor. Wyłapanie bot-lineu Cloud9, poskutkowało rozpoczęciem barona. Nawiązała się walka, z której z tarczą wyszli zawodnicy UOL. Cenne wzmocnienie wpadło na ich konto, tym samym umożliwiając przejście do oblężeń. Nexus Cloud9 wybuchł kilka minut później i tym samym Europa odrabia straty, jednak Ameryka wciąż prowadzi z wynikiem 4:3.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński