Rift Rivals Blue 2017: TSM z pierwszą porażką7 lipca 2017 04:09 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Ostatni mecz drugiego dnia turnieju Rift Rivals Blue zakończył się zwycięstwem Unicorns of Love, którzy poradzili sobie z Team SoloMid.

TSM rozpoczęło fazę draftu od banów na Shena, LeBlanc i Galio. "Jednorożce Miłości" odpowiedziały wykluczeniem Caitlyn, Zaca i Elise. Wybory TSM to Gragas, Syndra i Tahm Kench, zaś UOL postawiło na duet Xayah + Rakan oraz dodatkowo Vladimira. TSM zabezpieczyło się Kledem i Ashe. Unicorns of Love uzupełniło swą kompozycję wyborem Gnara oraz Iverna.

Początek gry należał do zespołu z Ameryki. Kevin Hauntzer Yarnell zdominował swojego rywala na górnej linii. Świetnie spisywał się także jungler TSM, który był obecny w wielu zabójstwach. Przewagę pomógł wypracować też Søren Bjergsen Bjerg, który był lepszy od Fabian'a Exileh Schubert'a. Punktem zwrotnym była walka przy próbie zdobycia wieży inhibitorowej. UOL posiadało lepszą pozycję do walki, czego skutkiem były dwa zabójstwa. Udana kolejna walka przy baronie pozwoliła zawodnikom z Europy zdobyć cenne wzmocnienie i przejść do ofensywy. TSM nie potrafiło obronić się przed falą wzmocnionych minionów i przegrywa po raz pierwszy w tym turnieju.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński