Rift Rivals Blue 2017: TSM niszczy Fnatic8 lipca 2017 07:02 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Trzeci mecz trzeciego dnia rozgrywek turnieju Rift Rivals Blue zakończył się zwycięstwem drużyny Team SoloMid, którzy pokonali europejski zespół Fnatic.

Fnatic rozpoczęło fazę draftu od banów na Tahm Kencha, Brauma i Gragasa. TSM zdecydowało o wykluczeniu Zaca, Thresha i Elise z rozgrywki. Niespodzianką był wybór jako pierwszej Rek'Sai przez Fnatic. Dodatkowo zabrali także Camille i Syndrę. TSM wybrało Caitlyn, Kha'Zixa i Galio. Swoją kompozycję Fnatic uzupełniło w oparciu o Kennena i Shena, a TSM w oparciu o Gnara i Lulu.

Fnatic kompletnie przegrało early game, mimo zdobytej pierwszej krwi w 50 sekundzie spotkania. Dużo błędów indywidualnych skutkowało zabójstwami, które wpadły na konto TSM. Trzeba także wspomnieć, że amerykańska drużyna prezentowała się lepiej w przemieszczaniu na mapie. Fnatic zdecydowanie za mało wykorzystywało przewagi na bot-line'ie. W 21 minucie padł baron na korzyść Team SoloMid. Amerykanie zdołali zakończyć spotkanie po 30 minucie z drugim wzmocnieniem barona w tej grze.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński