Rift Rivals Blue 2017: TSM kończy fazę zasadniczą z kolejną wygraną8 lipca 2017 08:13 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Ostatnie spotkanie trzeciego dnia rozgrywek Rift Rivals Blue zakończyło się zwycięstwem drużyny Team SoloMid, które pokonało G2 Esports.

Draft rozpoczął się od zablokowania Rumblea, Orianny i Syndry przez TSM. G2 Esports zbanowało Elise, Cailtyn i Zaca. Team SoloMid zdecydowało o wybraniu Brauma, Cassiopeii i Kha'Zixa, zaś G2 Tahm Kencha, Gragasa oraz Taliyah. TSM uzupełniło swą kompozycję o Tristanę i Jarvana. Europejska drużyna dodatkowo wybrała Gnara i Kalistę.

Przewagę w początkowej fazie gry zdobyli zawodnicy Team SoloMid, dzięki świetnej dyspozycji zawodników na górnej i środkowej linii. G2 zdołało wyrównać wynik w zabójstwach, dzięki rotacjom na mapie Tahm Kencha. Mimo wyniku remisowego w zabójstwach to TSM dalej grało w przewadze, bowiem mieli na końce zniszczone trzy struktury G2. Nastąpiła dynamiczna rozgrywka. TSM podjęło barona, zaś G2 starszego smoka. Wzmocnienia nie pozwoliły żadnej drużynie na zakończenie gry, jednak wzmocniły przewagę TSM. Drużyna zza oceanu po zdobyciu drugiego wzmocnienia domknęła spotkanie, tym samym awansując do finału.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński