Rift Rivals Blue 2017: Team SoloMid wciąż bez porażki6 lipca 2017 19:13 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Trzeci pojedynek drugiego dnia Rift Rivals Blue i trzecie zwycięstwo zespołu Team SoloMid w całym turnieju. TSM pokonuje Fnatic po wyrównanej walce.

TSM rozpoczynając fazę draftu zdecydowało o zablokowaniu LeBlanc, Shena i Blitzcranka. Fnatic uniemożliwiło wybór Tahm Kencha, Caitlyn i Zaca. Pierwsze wybory bohaterów TSM padły na Elise, Syndrę i Brauma, zaś Fnatic zabrało Kennena, Thresha i Lee Sina. Amerykanie wzbogacili swą kompozycję o Ashe i Kleda, zaś europejski zespół zdecydował o wyborze Anivii i Gragasa.

Fnatic swoją uwagę skupiło na górnej alei, dzięki czemu Paul Soaz Boyer zdobył dwa zabójstwa i wypracował przewagę dla swojej drużyny. Bolączką Rasmus'a Caps Winther'a były świetne strzały Ashe, przez co zawodnik Fnatic był wyłapywany. TSM zdołało odrobić straty, a nawet za sprawą Kleda wypracować przewagę. Walki drużynowe nie poszły po myśli Fnatic, którzy musieli spisać je na straty głównie przez złe pozycjonowanie. Skutkiem tego było zdobycie barona przez amerykański zespół oraz zakończenie gry po blisko 33 minutach gry.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński