Rift Rivals Blue 2017: Phoenix1 górą w pojedynku z G26 lipca 2017 18:43 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

W drugim spotkaniu drugiego dnia rozgrywek Rift Rivals Blue mogliśmy zobaczyć zwycięstwo Phoenix1, którzy postawili silny opór zawodnikom G2 Esports.

G2 rozpoczęło fazę draftu od banów na Nidale, Galio i Tahm Kencha. Phoenix1 zdecydowało o wyłączeniu Syndy, Caitlyn i Zaca z rozgrywki. Europejczycy wybrali Elise, Blitzcranka oraz Renektona, a "Feniksy" odpowiedziały wyborem Thresha, Lee Sina i Corkiego. Xayah i Orainna powędrowały w ręce graczy G2, zaś Kledem i Twitchem pokierowali zawodnicy zza oceanu.

Mimo zdobytego pierwszego zabójstwa przez Andrei'a Xerxe Dragomir'a, przewagę w early game'ie zdobyli gracze Phoenix1, którzy świetnie spisywali się w rotacjach na mapie. Skuteczne ganki z pomocą Thresha dały wysokie prowadzenie Amerykanom, którzy nie wypuścili już zwycięstwa z rąk. Świetnie spisywał się Noh Arrow Dong-hyeon, który siał zniszczenie Twitchem. Kluczowym momentem było wyłapanie Orianny i Blitzcranka, co umożliwiło zdobycie barona oraz przejście do oblężeń. Mimo lekkich problemów, Pheonix1 skutecznie domyka spotkanie po blisko 32 minutach gry.

Rift Rivals Blue

odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu

Riot Games

w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym

pod tym linkiem.


Autor: Damian Kamiński