Rift Rivals Blue 2017: Pheonix1 za mocne na UOL8 lipca 2017 07:22 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Czwarte spotkanie trzeciego dnia rozgrywek Rift Rivals Blue przyniosło nie mało emocji. Lepsi okazali się reprezentanci Phoenix1, którzy zdołali pokonać Unicorns of Love.

Draft rozpoczął się od zbanowania Shena, Kassadina i Cailtyn przez Phoenix1 oraz Zaca, Lee Sina i Elise przez Unicorns of Love. Phoenix1 zdecydowało o wyborze Thresha, Nidale i Corkiego, zaś UOL odpowiedziało wyborem Gragasa, Gnara i LeBlanc. Zaskakującym wyborem okazał się Draven przez P1. Dodatkowo na górnej alei zobaczymy jeszcze Renektona. "Jednorożce Miłości" postawiły na Twitcha i Blitzcranka.

Początek gry należał do zespołu Unicorns of Love, którzy wykorzystali siłę Blitzcranka i zdobyli przewagę. Phoenix1 zdołało jednak odpowiedzieć i zrównało się z przeciwnikiem głównie za sprawą Ryu Ryu Sang-wook'a, który nieźle spisywał się na Corkim. Dalsza gra wyglądała na wyrównaną, jednak o losach meczu przesądziła walka przy baronie. Phoenix1 powstrzymało junglera UOL i spokojnie zdobyło wzmocnienie. Gra zakończyła się kilka minut później. Phoenix1 zdobyło drugiego barona i skutecznie domknęli spotkanie.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński