Rift Rivals Blue 2017: Informacje4 lipca 2017 15:23 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Rozgrywki Rift Rivals Blue zaczynają się już nie długo. Pojedynki pomiędzy najlepszymi drużynami Ameryki oraz Europy wskażą finałowe dwie ekipy, które powalczą o zwycięstwo w prestiżowym turnieju.

Między 5 a 8 czerwca w studiu Riot Games w Berlinie odbędzie się turniej Rift Rivals Blue, w którym trzy najlepsze drużyny poprzedniego splitu z regionu Ameryki oraz Europy powalczą o tytuł i miano najlepszej drużyny z obu regionów. Fani z pewnością nie mogą narzekać, bowiem w końcu przyjdzie im zobaczyć pojedynek między dwoma regionami, które od lat rywalizują o uznanie kibiców.

W gronie drużyn z NA LCS znalazły się zespoły:

  • Team SoloMid
  • Cloud9
  • Phoenix1

Europę reprezentować będą następujące zespoły:

  • G2 Esports
  • Unicorns Of Love
  • Fnatic

Wszystkie drużyny rozegrają po dwa mecze w formacie BEST OF ONE z rywalami z przeciwnego regionu. Dla przykładu - TSM przyjdzie się zmierzyć dwukrotnie z reprezentantami G2, UOL i Fnatic. Finał zaś zostanie rozegrany w systemie BEST OF FIVE. W wielkim finale zmierzą się najlepsze drużyny z Europy oraz Ameryki.

Począwszy od środy do piątku rozgrywanych będzie sześć pojedynków, po dwa na każdą drużynę. Pierwsze spotkania rozpoczynają się o godzinie 17:00. Wyjątkiem jest wielki finał, który rozpocznie się w sobotę o 18:00. Rozpiski spotkań poszczególnych dni będą na bieżąco dodawane i aktualizowane w odnośnikach poniżej:

Całość będzie prowadzona przez liczne grono talentów. Prowadzącym będzie jedyna kobieta w europejskim Riot Games - Eefje Sjokz Depoortere. Za komentarz będzie odpowiedzialny głównie Martin'a Deficio Lynge'a, czy Trevor'a Quickshot Henry'ego. W gronie osób zaproszonych nie zabraknie profesjonalnych zawodników - Maurice'a Amazingx Stückenschneider'a oraz Jonas'a Trashy Andersen'a. Listę wszystkich osób odpowiedzialnych za komentarz i analizę spotkań można zobaczyć tutaj.

Wszystkie spotkania będą transmitowane na oficjalnym kanale Riot Games na Twitch.tv. Za polską transmisję odpowiedzialna jest ekipa ESL.

Autor: Damian Kamiński