Rift Rivals Blue 2017: G2 ulega Phoenix18 lipca 2017 06:04 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Mecz inauguracyjny trzeciego dnia turnieju Rift Rivals Blue należał do drużyny z Ameryki - Phoenix1. Wyższość rywala musiał uznać zespół G2.

G2 rozpoczęło fazę picków i banów od wyłączenia Nidale, Galio i Thresha z gry. Phoenix1 uniemożliwiło wybranie Syndry, Caitlyn oraz Zaca. Korzystając z przywileju pierwszego wyboru, G2 wybrało Elise i dodatkowo Tahm Kencha oraz Corkiego. Amerykański zespół postawił na Lee Sina, Brauma i Kassadina. Kompozycja G2 została wzbogacona o Camille i Xayah, zaś Phoenix1 zdecydowało o wyborze Renektona i Kalisty.

Pheonix1 jest drużyną, która najlepiej spisuje się w early game'ie w tym turnieju. G2 postawiło jednak spory opór od początku spotkania. Świetne ganki Elise dały prowadzenie drużynie. Nieźle radził sobie też Ki Expect Dae-Han na górnej alei. Phoenix1 doprowadziło jednak do wyrównania przez łapanki zawodników z Europy. Po 20 minucie dzięki zabójstwie dwóch zawodników, Phoenix1 bez problemów zdobyło barona i przystąpiło do oblężeń. G2 dało radę obronić się przed atakiem, a nawet przejąć inicjatywę, zdobywając barona. O wyniku spotkania zadecydowała jedna walka drużynowa, z której z tarczą wyszli zawodnicy Phoenix1.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński