Rift Rivals Blue 2017: Fnatic pokonuje Phoenix1 po raz drugi6 lipca 2017 20:37 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Przedostatni mecz drugiego dnia turnieju Rift Rivals Blue zakończył się zwycięstwem Fnatic, którzy po raz drugi pokonują amerykańską formację Phoenix1.

Phoenix1 rozpoczęło draft od zbanowania Shena, Kennena i Kassadina, natomiast Fnatic wyłączyło Nidale, Caitlyn i Zaca z rozgrywki. Pierwsze wybory bohaterów padły na Elise, Thresha i Renektona przez "Feniksów". Europejska drużyna zdecydowała o wybraniu Corkiego, Lee Sina i Brauma. Phoenix1 postawiło dodatkowo na LeBlanc, i Jhina, a Fnatic na Galio i Syndrę, co było zaskoczeniem, bowiem oznacza to, że Martin Rekkles Larsson pokieruje Corkim na ADC. Bohater zwykle jest widziany na środkowej alei.

Early Game zdecydowanie należał do zawodników zza oceanu, mimo zdobytej pierwszej krwi przez Fnatic. Mimo zdobytej większej ilości zabójstw w złocie utrzymywał się remis. W kluczowym momencie Fnatic zdołało wyłapać Thresha oraz zmusić do wycofania Elise, co umożliwiło podejście pod barona, który po kilkunastu sekundach wpadł na ich konto.
Ucieczkę Fnatic pokrzyżowali zawodnicy przeciwnej drużyny, którzy zdobyli zabójstwa aż na czterech zawodnikach europejskiej drużyny. Walka była bardzo zacięta. Phoenix1 postawiło spory opór, który umożliwił zdobycie drugiego barona w tym spotkaniu. Wszystko rozstrzygnęło się w walce drużynowej, w której pozycję do strzałów znalazł Rekkles, zdobywając trzy zabójstwa i tym samym dając zwycięstwo swojej drużynie.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński