Rift Rivals Blue 2017: Cloud9 z kolejnym zwycięstwem8 lipca 2017 07:53 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Przedostatnie spotkanie trzeciego dnia turnieju Rift Rivals Blue za nami. Górą ze starcia z Fnatic wyszli zawodnicy Cloud9, którzy zakończyli spotkanie po 30 minutach.

Faza draftu rozpoczęła się od zbanowania Blitzcranka, Brauma i LeBlanc przez zespół Fnatic. Cloud9 odpowiedziało zablokowaniem Syndry, Kennena i Zaca. Korzystając z pierwszego wyboru europejska drużyna postawiła na Thresha, Lee Sina i Tristanę. Amerykańska formacja zdecydowała o wyborze Cailtyn, Elise i Barda. Uzupełniając kompozycję Fnatic wybrało Kleda i Corkiego, a Cloud9 Jarvana i Cassiopeię.

Pierwsza ważniejsza walka nawiązała się przy pierwszym smoku. Jesse Jesiz Le znalazł się w słabej pozycji, przez co Cloud9 przelewa pierwszą krew. Amerykanie dobrze spisywali się w rotacji na mapie. Fnatic po raz kolejny popełnia zbyt wiele błędów indywidualnych, a przewaga przeciwników rośnie. Fnatic zostało całkowicie zniszczone przez Cloud9. Gracze z Ameryki wytwarzali więcej presji oraz zdobywali więcej zabójstw. W 25 minucie udało im się zdobyć barona, a kilka minut później domknąć spotkanie.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński