Rift Rivals Blue 2017: Cloud9 rewanżuje się G26 lipca 2017 20:11 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Czwarty pojedynek drugiego dnia turnieju Rift Rivals Blue zakończył się zwycięstwem Cloud9, które rewanżuje się G2 Esports za przegraną w pierwszym dniu.

Obie drużyny rozpoczęły fazę picków i banów, w której zablokowane zostały postacie - LeBlanc, Jarvan i Elise przez G2, zaś ze strony Cloud9 Syndra, Caitlyn i Zac. Europejski zespół zdecydował o wyborze Gragasa, Thresha i Tristanny, natomiast Cloud9 odpowiedziało wyborem Orainny, Kha'zixa i Blitzcranka. Kompozycja G2 została wzbogacona o Zeda, co mogło być zaskakujące oraz Rumblea. Amerykańscy zawodnicy kończąc fazę draftu zdecydowali o wyborze Ashe i Kleda.

Spotkanie było dość wyrównane. Każda drużyna zdobywała zabójstwa oraz niszczyła struktury przeciwnika, jednak na ekranach wciąż widniał remisowy wynik. Nieco lepiej wyglądał zespół Cloud9 w mid game'ie. Kluczowym momentem było zdobycie barona przez amerykański zespół. Najpierw skutecznie uśpili czujność G2, a później spokojnie zdobyli cenne wzmocnienie, które pozwoliło na przejście do ataku. Dzięki sporym stratom G2 musiało oddać drugiego barona przeciwnikom, Ci zaś wraz ze wzmocnionymi minionami weszli do bazy zespołu z Europy i domknęli mecz.

Rift Rivals Blue odbywa się pomiędzy 5 a 8 lipca w studiu Riot Games w Berlinie w Niemczech. Bój o miano najlepszej drużyny stoczy sześć ekip, po trzy zespoły z regionu Ameryki oraz Europy. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Damian Kamiński