Ranking graczy HLTV - Xyp9x #136 stycznia 2018 19:51 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Numer trzynasty na naszej liście najlepszych graczy 2017 roku według portalu HLTV.org i EGB.com zajmuje zawodnik Astralis - Andreas "Xyp9x" Højsleth, który zaliczył bardzo solidny sezon z drużyną.

Andreas Xyp9x Højsleth to jedyny gracz w Astralis, który przeniósł się z Counter Strike do najnowszej wersji gry. Na samym początku Andreas pogrywał w Wikipediots wraz z Timm ArcadioN Henriksen. Można powiedzieć, że Andreas zaliczył już wiele teamów, tych bardzo popularnych w Europie. Do nich możemy zaliczyć chociażby Fnatic, Copenhagen Wolves, czy Dignitas. Ostatnią drużyną w jakiej mogliśmy oglądać Duńczyka przed dołączeniem do Astralis było amerykańskie Team SoloMid.

Na wstępie warto zaznaczyć, iż Andreas Xyp9x Højsleth zdobył raz tytuł MVP na turnieju IEM w Katowicach, oraz trzy razy tytuł EVP na Star Series S3, ELEAGUE Premier, Blast Pro. Przez cały rok Xyp9x tylko dwa razy uzyskał rating poniżej średniej, a było to na turnieju ESL One NY oraz EPL S6. Trzeba przyznać, że rok 2017 był bardzo owocny dla Duńczyka, który bardzo często potrafił pomóc drużynie, czy to przez największą ilość zabójstw, czy przez największe zadane obrażenia na rundę. Najbardziej jednak cieszy fakt zdobycia dwóch tytułów przez Astralis - IEM Katowice oraz najważniejszego ELEAGUE Major. Drużyna zdołała także trzy razy uplasować się na drugim miejscu, a aż sześć razy odpaść w półfinale, czyi zdobyć miejsca 3-4. Najciekawszym argumentem potwierdzającym 13 miejsce Duńczyka jest jego ilość clutchów wygranych na PGL Major w Krakowie. Andreas wygrał wszystkie 13 pojedynków 1vsx, co na pewno pokazuje jak wysokimi umiejętnościami indywidualnymi dysponował Xyp9x w 2017 roku.

Zapytany o to, kto powinien znaleźć miejsce w rankingu graczy w 2018 roku Xyp9x odpowiedział:

​Właściwie jest obecnie sporo młodych utalentowanych graczy w Danii, jednak gdybym miał wybrać jednego, byłby to zdecydowanie Daniel mertz Mertz. To koleś na którego warto spojrzeć. To tylko kwestia czasu zanim wespnie się na listę najlepszych graczy.

Autor: Damian Kamiński