Ranking graczy HLTV - k0nfig #145 stycznia 2018 19:47 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Miejsce czternaste w zestawieniu najlepszych graczy 2017 roku według portalu HLTV.org i EGB.com zajmuje zawodnik North - Kristian k0nfig Wienecke, który pierwszy raz dostaje się na listę jako jeden z najlepiej fragujących graczy oraz najbardziej wpływowych na rozgrywkę w swojej drużynie.

W bardzo młodym wieku Kristian rozpoczynał gry na turniejach w Counter Strike: Source, jednak nigdy nie wybił się na dobre przed powstaniem CS:GO. K0nfig jeszcze nie uczestniczył w żadnym poważniejszym turnieju i dostał tą szansę wyjazdu od SK, wraz z Michael Friis Jørgensen, Asger AcilioN Larsen, Rasmus SandeN Sanden i Casper cadiaN Møller, na DreamHack Open London we wrześniu 2015 roku. Kolejną przygodą był transfer do Dignitas, z którym młody Duńczyk pojawił się na kilku ważniejszych turniejach, a nawet udało się zdobyć tytuł na WESG EU & CIS Finals w 2016 roku. Jego kariera nabrała tempa, co z pewnością pomogło w znalezieniu lepszej drużyny, jaką jest obecnie North.

Początek roku dla 20-letniego Duńczyka można nazwać udanym, pomijając ELEAGUE Major, w którym k0nfig uzyskał rating 0,93. DH Las Vegas, IEM Katowice, czy IEM Sydney to turnieje, w których Kristian dość wyraźnie pokazał jak bardzo wpływa na grę w swojej drużynie. K0nfig aż siedem razy z czternastu rozegranych turniejów miał najwyższy ranking w North. Trzy razy uplasował się na drugiej pozycji. Przerodziło się to także w świetne wyniki drużynowe i indywidualne. North zwyciężyło na DreamHack Montreal i zajęło drugą pozycję na DreamHack Malmo i EPL S5. Dodatkowo Kristian k0nfig Wienecke zdobył raz tytuł MVP i dwa razy tytuł EVP. Końcówka roku nie była już tak udana, a forma młodego, utalentowanego zawodnika spadła, a sam gracz osiągnął dwa rating poniżej średniej.

Zapytany o to, kto powinien znaleźć miejsce w rankingu graczy w 2018 roku k0nfig odpowiedział:

​Myślę, że nasz nowy, duński młodzik pokaże światu jak grać nowym stylem w CS:GO. Martin stavn Lund ma dopiero 15 lat, a już jest najjaśniejszą gwiazdą na duńskiej scenie w tym momencie.

Autor: Damian Kamiński