Ranking graczy HLTV - Hobbit #118 stycznia 2018 20:38 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Tuż za pierwszą dziesiątką rankingu najlepszych graczy ubiegłego roku według portalu HLTV.org oraz EGB.com uplasował się zawodnik Gambit - Abay Hobbit Khasenov, który debiutuje w rankingu. Kazachski talent zaliczył udany rok i zdobył najważniejszy tytuł w 2017 roku.

Abay Hobbit Khasenov w ostatnich osiemnastu miesiącach zaliczył bardzo wysoki wzrost względem swojej kariery. Warto wspomnieć, że w Counter Strike gra już od 2004 roku, jednak ze sporymi przerwami, które wynosiły czasami rok, czy dwa. Wszystko zmieniło się dla utalentowanego Kazacha w 2016 roku, gdy dostał ofertę na grę w Tengri, w której pokazał się z bardzo dobrej strony i w dodatku osiągnął spore sukcesy, jako niszowa wtedy drużyna wywodząca się z regionu CIS. W ostatniej ćwierci roku 2016 Hobbit dołączył do Gambit, które grało wtedy jeszcze z Ivan spaze Obrezhan i Dmitry hooch Bogdanov.

Abay Hobbit Khasenov rozpoczął rok udanie. Na wstępie warto zaznaczyć, że gracz zdobył cztery razy nagrodę EVP, odpowiednio na cs_summit, DH Austin, PGL Major Kraków oraz IEM Oakland. Tylko raz znalazł się poniżej średniej, jeśli bierzemy pod uwagę rating w swojej drużynie, a było to podczas turnieju ESG Mykons. Wspomnieć należy również o bardzo dobre dyspozycji, skoro bierzemy pod uwagę ADR, czyli zadane obrażenia na rundę. Hobbit w 2017 roku mógł dwa razy cieszyć się z pierwszego miejsca na DH Austin i najważniejszym turnieju PGL Major Kraków. Gambit dodatkowo raz zdobyło drugie miejsce na cs_summit i dwa razy 3-4 miejsce na DH Malmo i DH Winter. Trochę zabrakło utalentowanemu Kazachowi na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce, jednak prawdopodobnie jest to spowodowane zbyt słabymi występami Gambit na większych imprezach.

Zapytany o to, kto powinien znaleźć miejsce w rankingu graczy w 2018 roku Hobbit odpowiedział:

​Myślę, że Bektiyar fitch Bahytov ma duży potencjał, by znaleźć się w rankingu najlepszych graczy w 2018 roku. Mam również nadzieję, że każdy z drużyny AVANGAR ma ogromną szansę na ujrzenie swojego nazwiska na liście, jeśli tylko dalej będą ciężko pracować i się rozwijać.

Autor: Damian Kamiński