Ranking graczy HLTV - EliGE #127 stycznia 2018 19:48 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Dwunastą pozycję w rankingu najlepszych graczy organizowanym przez HLTV.org oraz EGB.com zostaje Amerykanin, na co dzień występujący w Liquid - Jonathan EliGE Jablonowski, który był jednym z najbardziej wpływowych graczy w ubiegłym roku.

Jonathan rozpoczynał swoją karierę kilka lat temu w starszej wersji Counter Strike 1.6, jako bardzo młody zawodnik. Inni mogą go jednak kojarzyć jako gracza StarCraft jakieś osiem lat temu. Kiedy EliGE grał w CS tylko dla przyjemności, były to wciąż czasy przed wyjściem CS:GO. Po aktualizacji kultowej strzelanki młody Amerykanin zbudował swój pierwszy team wraz z Peter ptr Gurney i Kyle flowsicK Mendez. Krótko potem w marcu 2015 roku dostał szansę na grę w Ameryce w barwach Liquid, które reprezentuje po dzień obecny. Warto wspomnieć, że Jonathan nabrał sporo doświadczenia na pierwszym majorze - DreamHack Open Cluj-Napoca.

Spoglądając na statystyki Jonathan EliGE Jablonowski możemy zauważyć jak bardzo wysoki poziom prezentuje zawodnik w wielu aspektach gry. Dodatkowo należy powiedzieć o bardzo stabilnej formie zawodnika, który nie miał praktycznie żadnych okresów słabości, co często jest dość popularne u młodych zawodników. EliGE niemal ciągnął drużynę na swoich plecach, zyskując przy tym spore oceny. Najlepiej zawodnik prezentował się na ELEAGUE Major zyskując rating 1,30. Jonathan zwykle zajmował najwyższe miejsce w drużynie pod względem zdobytego ratingu. Szybko przerodziło się to w nagrody indywidualne - trzy razy tytuł EVP na EPL S5, ESG Mykonos i ESL One NY. Na zwycięstwo drużynowe przyjdzie jeszcze trochę poczekać, bowiem w ubiegłym roku Liquid nie prezentowało się zbyt dobrze, poza krótkim momentem w lecie.

Zapytany o to, kto powinien znaleźć miejsce w rankingu graczy w 2018 roku EliGE odpowiedział:

​Ludzie powinni dostrzec mojego kolegę z drużyny Russel Twistzz Van Dulken, aby pojawił się na liście. Jest on jednym z najbardziej skillowych graczy z jakim kiedykolwiek grałem i w dodatku chce się uczyć. Myślę, że będzie kiedyś jednym z najlepszych graczy na świecie.

Autor: Damian Kamiński