Przyszłość EU LCS29 marca 2018 19:10 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Riot Games od kilku lat starał się udoskonalać ligę europejską League of Legends, by była przyjazna dla graczy, organizacji i przede wszystkim fanów. Czas na poważne zmian.

Wraz z początkiem 2018 roku twórcy gry zdecydowali o zwiększeniu ilości czołowych lig regionalnych, stworzeniu nowego turnieju o nazwie European Masters, co oczywiście miało wpływ na zwiększenie ilości profesjonalnych, pół-profesjonalnych graczy. Czas na poważny krok w przód. Riot Games decyduje się na długotrwałe współprace z drużynami, mówiąc krócej, na franczyzę.

Zmiany przyniosą kilka plusów:

  • ​Całkowicie znikną relegacje, co pozwoli wszystkim drużynom na rozwój bez obawy o
    spadek. Daje to także stabilizację dla graczy oraz lepsze przywiązanie się fanów.
  • Długotrwała współpraca z drużynami wynagrodzą zawodników i ich sukcesy.
  • Współpraca pozwoli zachować najsilniejsze organizacje, zaś to pozwoli skupić się Riot Games na dalszym rozwoju EU LCS.

Riot Games dokonuje także pewnych zmian wraz z wprowadzeniem franczyzy. Mowa tutaj o wynagrodzeniu dla graczy, które teraz wyniesie minimum €60 000 rocznie bez podziału na weteranów, czy nowych graczy. Oczywiście kontrakty z organizacją nie będą miały wpływu na kontrakty z Riot Games. Pozwoli to weteranom na stabilizację finansową, zaś młodym graczom na szybsze odnalezienie się na profesjonalnej scenie/karierze.

Organizatorzy EU LCS wprowadzają równiej poważny zastrzyk dla organizacji, które będą dbać o popularność, swój wizerunek na scenie esportowej. 35% przychodów z puli przychodów ligi zostaje podzielona na graczy jako kontrakty. Organizacje dostaną 32,5% przychodów, zaś Riot Games zachowa kolejne 32,5% przeznaczone na rozwój ligi, transmisje oraz eventy.

Proces wprowadzania franczyzy nie jest skomplikowany. Drużyny mogą zgłaszać swoje kandydatury już od dzisiaj, aż do 1 lipca. Następnie Riot Games przejrzy wszystkie zgłoszenia i skontaktuje się z organizacjami. W przedziale wrzesień-listopad zostaną wyłonione organizacje, które wezmą udział w kolejnym splicie EU LCS. Fani poznają je w listopadzie.

Podsumowując... EU LCS stanie się systemem, gdzie organizacje, Riot Games oraz gracze działają na wspólną korzyść i są oni od siebie w pewien sposób uzależnieni. Wszystko ma działać jak jeden wielki organ, który ma wprowadzić świeżość do europejskiej ligi oraz przede wszystkim wynieść ją na wyżyny.

Autor: Damian Kamiński