PGL EU Minor: PENTA pokonuje iGame.com16 czerwca 2017 15:02 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Pierwsze spotkanie w grupie B PGL EU Minor za nami. PENTA z polskim zawodnikiem Pawłem innocentem Mockiem pokonuje iGame 16:15.

Spotkanie rozpoczęło się tuż po godzinie 9:00 i odbyło się na mapie Inferno, która została wybrana drogą następującego veto:

  1. ​PENTA odrzuca Train
  2. iGame.com odrzuca Cache
  3. PENTA odrzuca Nuke
  4. iGame.com odrzuca Mirage
  5. PENTA odrzuca Overpass
  6. iGame.com odrzuca Cobblestone
  7. Inferno pozostało

Początek meczu układał się po myśli iGame.com, które zdominowało rywali 9:1. Tak naprawdę dopiero ostatnie rundy pierwszej połowy należały do PENTA, co zaowocowało wynikiem 9:6. Po zmianie stron zobaczyliśmy fantastycznego ace'a w wykonaniu Kevina HS Tarna (9:9). Od tamtego momentu gra formacji innocenta była zdecydowana i ułożona dzięki czemu iGame.com zyskało jedynie pięć rund w drugiej połowie, choć potyczki były miejscami dość wyrównane. Ostatecznie to właśnie PENTA odniosła triumf z wynikiem 16:14.

Na uwagę zasługuje Paweł innocent Mocek, który uzyskał najlepszy rating ze wszystkich uczestników meczu. Wyniósł on 1.46 przy 32 zabójstwach i 20 śmierciach.

Europejski Minor odbywa się między 15 a 18 czerwca w Studiu PGL w Bukareszcie, w Rumunii. W szranki o pulę $50 000 oraz miejsce podczas głównych kwalifikacji do PGL Major Kraków 2017 stanie osiem drużyn. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Sara Leszczyńska