PGL EU Minor: LDLC eliminuje iGame.com16 czerwca 2017 15:49 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Właśnie zakończył się mecz przegranych grupy B pomiędzy iGame.com i LDLC. Fińska organizacja przegrała go i podziela los Kinguin oraz Ballistix, którzy odpadli pierwszego dnia.

Za nami pojedynek o być albo nie być na PGL EU Minor. Niestety przegrywa go iGame.com, które zmierzyło się z LDLC. Spotkanie odbyło się w systemie BEST OF THREE na mapach wybranych drogą następującego veto:

  1. ​iGame.com odrzuca Cache
  2. LDLC odrzuca Train
  3. iGame.com wybiera Mirage
  4. LDLC wybiera Cobblestone
  5. LDLC odrzuca Inferno
  6. iGame.com odrzuca Overpass
  7. Nuke pozostało

Mirage 16:12

Na tej mapie pojedynek toczył się na korzyść Finów, którzy już na starcie wypracowali sobie przewagę. Tak naprawdę dopiero pod koniec pierwszej połowy LDLC zaczęło grać jak na swoje możliwości w ostateczności odbierając ostatnie punkty rywalom, co zaowocowało wynikiem 8:7 dla iGame.com. Po zmianie stron przez dłuższą chwilę widzieliśmy bardzo zacięte pojedynki pomiędzy zespołami. Dopiero pod koniec Finowie wzięli górę i doprowadzili do swojego zwycięstwa 16:12.

Cobblestone 10:16

Po zmianie mapy zmianom uległa także sytuacja drużyn. Tym razem to LDLC od początku wypracowywało sobie przewagę po przyjaźniejszej dla nich stronie terrorystów. Pomimo walki iGame.com nie odniosło korzystnych rezultatów i musiało uznać wyższość rywali 10:16.

Nuke 10:16

Rozstrzygnięcie miało nastąpić na Nuke. Na początku mecz był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie mogła zdominować drugiej (6:9). Po zmianie stron iGame.com nie mogło za bardzo się odnaleźć, co wykorzystało LDLC doprowadzając do wygranej 16:10.

W tej sytuacji iGame.com odpada z dalszych rozgrywek i żegna się z szansą zagrania na PGL Major Kraków. LDLC powalczy o grę dalej o ile wygra mecz przeciwko dignitas.

Europejski Minor odbywa się między 15 a 18 czerwca w Studiu PGL w Bukareszcie, w Rumunii. W szranki o pulę $50 000 oraz miejsce podczas głównych kwalifikacji do PGL Major Kraków 2017 stanie osiem drużyn. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Sara Leszczyńska