LCK Summer 2017: Szósty tydzień czas zacząć12 lipca 2017 06:58 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Po przerwie związanej z turniejem Rift Rivals, koreańskie rozgrywki wracają na ekrany monitorów. Longzhou Gaming po trzech mapach pokonuje MVP, zaś Samsung Galaxy spokojnie triumfuje nad Ever8 Winners.

LZ vs MVP 2:1

​Walka już od pierwszych minut była dość wyrównana. Obie drużyny zdobywały ważne zabójstwa, jednak to MVP grało w lekkiej przewadze, dzięki zdobytej większej ilości struktur i wzmocnień. Ryzykowny baron podjęty przez MVP został zdobyty przez trzech zawodników. Wzmocnienie pozwoliło zdobyć sporą ilość złota, co zaś umożliwiło oblężenie struktur drużyny Longzhou Gaming. Kim Khan Dong-ha i spółka w pewnym zdołali przeciągnąć rozgrywkę. Graczom MVP nie udało się także domknąć spotkania z drugim baronem.  Co prawda Longzhou zdołało zdobyć trzecie wzmocnienie, jednak wszyscy bohaterowie ponieśli śmierć. MVP z lekkimi problemami wygrywa pierwsza mapę.

Na drugiej mapie styl gry Lonzghou Gaming uległ zmianie. Objęli prowadzenie już w early game'ie za sprawą junglera Moon'a Cuzz Woo-chan'a, grającego Elise. Lepsza kontrola i rotacje na mapie umożliwiły znajdowanie okazji do zabójstw przeciwników. W walkach drużynowych we znaki graczom MVP dał się Lucian, sterowany przez mid-linera Gwak'a Bdd Bo-seong'a. W 20 minucie przewaga była na tyle duża, że bez problemów zdobyty został baron. Dziesięć minut później po świetnej walce drużynowej Longzhou Gaming wyrównuje wynik spotkania i wszystko rozstrzygnie się na trzeciej mapie.

Decydująca mapa poszła po myśli zawodników Longzhou, którzy wypracowali przewagę po raz drugi dzięki skutecznym gankom Elise oraz dominacji top-linera Kim'a Khan Dong-ha, grającego Jaxem. Świetnie poruszał się po mapie mid-liner jako Taliyah, a swoją umiejętnością ostateczną uniemożliwiał odwrót przeciwnikowi. Kolejnym krokiem było zdobycie barona i oblężenie bazy zespołu MVP. Po blisko 30 minutach trzecia mapa została zakończona zwycięstwem Longzhou.

E8W vs SSG 0:2

Spotkanie wicelidera LCK z drużyną z ostatniego miejsca zakończyło się bez niespodzianek. Ku zaskoczeniu prowadzenie zostało objęte przez E8W, którzy świetnie spisali się w early game'ie. Z wypracowaną przewagą E8W zdobyło barona, jednak plany oblężenia spełzły na niczym, bowiem Samsung poradziło sobie w obronie. Wyłapanie mid-linera pozwoliło na zdobycie drugiego barona w tym meczu, lecz tym razem wzmocnienie wpadło na konto Samsung Galaxy. Z wzmocnieniem barona i starszego smoka gracze ruszyli do ataku, pozbawiając E8W szans na zwycięstwo.

Samsung w drugiej grze udowodniło swoją wyższość, łatwo pokonując Ever8 Winners. Przewaga zaczęła kształtować się już w okolicach 15 minuty. Częste łapanki umożliwiły powiększanie przewagi. Kolejnym krokiem było zdobycie barona w 24 minucie. Mecz zakończy się 6 minut później, gdy Nexus E8W uległ zniszczeniu. Sytuacja Ever8 WInners nie wygląda zbyt kolorowo. Drużyna zajmuje ostatnią lokatę w klasyfikacji generalnej LCK i nie zanosi się na poprawę.

Autor: Damian Kamiński