LCK Summer 2017: kt Rolster zalicza kolejne zwycięstwo13 lipca 2017 19:06 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Drugi dzień rozgrywek szóstego tygodnia można zaliczyć do udanych. Zwycięstwem mogą nacieszyć się drużyny Afreeca Freecs i kt Rolster, które pokonały zespoły ROX Tigers oraz Jin Air Green Wings 2:1.

ROX vs AFS 1:2

​W spotkaniu nie zobaczyliśmy wiele zabójstw, szczególnie w early i mid game'ie, jednak swoją dominację pokazała drużyna Afreeca Freecs, która zaliczyła solidny występ. Świetna kontrola mapy oraz pojedyncze zabójstwa umożliwiły wypracowanie przewagi, której nie oddali już zawodnikom ROX Tigers. Kontrola barona, pozwoliła na jego zdobycie po 24 minucie, co zaś umożliwiło przejście w stan oblężeń. Mimo niewielkich problemów Afreeca Freecs domyka mecz i wychodzi na prowadzenie w serii BO3.

Początek drugiej mapy nie wyglądał na zbyt udany w wykonaniu zawodników ROX Tigers. Słaba dyspozycja w early game'ie mogło źle wpłynąć na losy drużyny, która przegrała już pierwszą mapę. Półfinaliści mistrzostw świata mimo gry w deficycie, próbowali grać wokół barona, który w końcu wpadł na ich konto. Dzięki zdobytego, drugiego cennego wzmocnienia w tym meczu udało się doprowadzić do wyrównania w serii.

Trzecia mapa i po raz kolejny ROX Tigers gubi się w early game'ie, przez co Afreeca Freecs zdobywa przewagę. Problemy AFS pojawiały się w walkach drużynowych. Często zdarzało się, że gracze byli zbyt oddzieleni od siebie przez co nie mogli liczyć na zwycięstwo w team fight'ach. Jednak dzięki zdobyciu barona udało się domknąć spotkanie i odnieść zwycięstwo w pojedynku z ROX Tigers.

JAG vs KT 1:2

Faworytem w spotkaniu była drużyna kt Rolster, jednak Ci nie łatwo przeprawili się przez bój z Jin Air Green Wings. Mimo zdobytej większej ilości zabójstw na pierwszej mapie przez KT, na ekranach monitorów mogliśmy dostrzec remis. JAG niespodziewanie zdobyło barona, jednak gracze mogli cieszyć się ze wzmocnienia tylko kilkanaście sekund, bowiem KT zdobyło pięć zabójstw. KT wyglądało o wiele lepiej w walkach drużynowych, czego skutkiem był zdobyty drugi baron oraz zakończenie pierwszej gry.

Druga mapa była bardzo wyrównana. Kulminacyjnym momentem była walka drużynowa, wygrana przez JAG, ze względu na złe pozycjonowanie graczy KT. Skutkiem tego był zdobyty baron przez Jin Air Green Wing. Kilka minut później, niepodziewanie drugie wzmocnienie wpadło na konto KT. Obie drużyny otworzyły sobie bazy przeciwnika, dlatego najważniejsza walka przy baronie mogła zdecydować o losach pojedynku. Górą ze starcia wyszli zawodnicy JAG, którzy doprowadzają do wyrównania w serii.

Trzecia gra to była już formalność dla zawodników kt Rolster. Objęli zdecydowaną przewagę w early game'ie. PO blisko 30 minutach Nexus JAG uległ zniszczeniu, a KT zmiażdżyło przeciwników zdobywając 17 zabójstw, ginąc przy tym tylko raz.

Autor: Damian Kamiński