IEM Katowice 2019 kolejnym majorem!12 lipca 2018 14:28 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © Gaming Society

13 edycja Intel Extreme Masters, która odbędzie się pod koniec lutego będzie najważniejszą imprezą gamingową na świecie, a wszystko przez turniej Counter-Strike rangi major.

ESL Polska na konferencji prasowej poświęconej IEM Katowice poinformowała o rozpoczęciu współpracy z kreatorem gry Counter-Strike z okazji stworzenia kolejnego turnieju rangi major. Przez trzy tygodnie drużyny będą walczyć o tytuł mistrzowski oraz przede wszystkim pulę nagród wynoszącą milion dolarów.

Harmonogram IEM Katowice 2019:

  • ​14-20 lutego: Challenger Stage
  • 21-24 lutego: Legends Stage
  • 28 lutego-3 marca: 23 drużyny będą walczyć o tytuł mistrzowski

Oczywiście turniej zostanie rozegrany w kultowym miejscu jakim z pewnością jest Spodek w Katowicach. Oprócz głównej atrakcji fani gier komputerowych będą mogli wziąć udział w targach na terenie MCK Katowice, gdzie zostaną przygotowane stoiska sponsorskie, oferujące sprzęt, gadżety i przede wszystkim mnóstwo zabawy.

ESL Polska poinformowało również ze sprzedaż biletów ruszy już we wrześniu i podobnie jak w poprzednich latach będzie podzielona na tury. Warto przypomnieć, że wstęp na teren eventu jest bezpłatny, jednak warto zabezpieczyć się w bilet, który umożliwia szybsze i gwarantowane wejście na teren imprezy. Więcej informacji już niebawem.

Autor: Damian Kamiński