Gwent Open #5: proNEO3001 lepszy od Nujwk'a19 maja 2018 18:21 • Aktualności#GWENT: The Witcher Card Game

Źródło: © CDPR

Drugim meczem piątej edycji turnieju Gwent Open było spotkanie pomiędzy Ukraińcem proNEO3001 a reprezentantem Hiszpanii Nujwk'em. Spotkanie odbyło się dość szybko jak na profesjonalne mecze Gwent, a świadczy o tym dominacja Ukraińca, który zwyciężył 3:0.

W fazie wykluczeń proNEO3001 zdecydował się na zbanowanie Hanselta, zaś Nujwk wykluczył przeciwnikowi Brouver Hoog 'a.

Pierwszy mecz to pojedynek frakcji Skellige proNeo, a Scoia'tael Nujwk'a. Mając do dyspozycji sporo odpowiedzi takich jak jadeitowa figurka, czy scorch można było się spodziewać dość łatwego pojedynku, jednak okazało się, że Hiszpan nie wykorzystał całego potencjału z tych kart, przez co pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Ukraińca.

W drugim meczu proNEO zagrał Potworami na pożeraniu, którzy przeciwko alchemii Nilfgardu są stawiani w przegranej pozycji. Nujwk dostał jednak tragiczną rękę, przez co nie mógł powstrzymać tworzenia dodatkowych Nekkerów przeciwnika. Ostatecznie proNEO rozpoczął trzecią rundę z przewagą jednej karty, co wystarczyło by pokonać Hiszpana.

W ostatnim pojedynku tych zawodników Henselt proNEO3001 stworzył ogromną presję w końcowym etapie gry. Warto zauważyć, że początkowo mecz był wyrównany, jednak niszczenie jednostek Hiszpana przez tarany i balisty stało się barierą nie do przejścia, co poskutkowało poddaniem się Nujwk'a. ProNEO drugim półfinalistą Gwent Open #5.

Autor: Damian Kamiński