Europe Minor ELEAGUE Major 2018: Space Soldiers eliminuje Pride3 listopada 2017 17:46 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Space Soldiers awansuje do fazy playoff pokonując Pride 2:1 w ramach grupy B, odbywającego się turnieju Europe Minor ELEAGUE Major 2018.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Mirage, Cobblestone
oraz Train które zostały wybrane w wyniku następującego veto:

  • Pride odrzuca Overpass
  • Space Soldiers odrzuca Nuke
  • Pride wybiera Mirage
  • Space Soldiers wybiera Cobblestone
  • Space Soldiers odrzuca Cache
  • Pride odrzuca Inferno
  • Train pozostał

Pierwsza mapa decydującego meczu grupy B to Mirage, na którym Pride szybko objęli prowadzenie 4:0 po wygraniu rundy pistoletowej oraz kilku anty-eko. Co prawda Space Soldiers nie pozostawało dłużne i równie szybko wyrównało wynik spotkania. Nastąpiły bardzo emocjonujące pojedynki 1 vs 1, w których Polacy musieli uznać wyższość rywali. Tak Space Soldiers doprowadziło do wyniku 6:4. Turecki skład był lepszy od polskiej formacji pod wieloma względami i zasłużenie udało im się wygrać pierwszą część spotkania 11:4. Jak się okazało jedenasty punkt był ostatnim, który Space Soldiers zdobyło na mapie Mirage. Pride po niesamowitym come backu zwycięża pierwszą mapę 16:11.

Druga mapa Cobblestone nie poszła jednak po myśli Pride. Mimo wielkich starań Space Soldiers zdominowało pierwszą połowę wygrywając ją aż 12:3, nie pozostawiając większych szans na zwycięstwo. Najważniejsze jednak, że Turcy nie popełnili drugi raz tego błędu i nie zlekceważyli przeciwnika, tak jak miało to miejsce na pierwszej mapie. Pride zdołało wygrać jeszcze trzy rundy przed zakończeniem drugiej części spotkania, jednak było już za późno na jakiekolwiek próby osiągnięcia lepszego wyniku. 16:7 i mamy remis w serii BO3.

Trzecia mapa wyglądała bardzo podobnie co mapa numer dwa, ku naszemu nieszczęściu. Space Soldiers rozpoczęło po stronie CT i szczelnie pilnowało bombsiteów atakowanych przez Pride. Space Soldiers osiągnęło dość szybko wynik 8:1. Pierwsza połowa zaś zakończyła się tak jak na drugiej mapie 12:3, co nie sprzyjało zawodnikom z Polski. Pride w drugiej części spotkania zdobyło jeszcze trzy rundy, gdy Space Soldiers zakończyło mecz, odsyłając Pride do domu z kwitkiem.

Autor: Damian Kamiński