EU LCS Summer 2017: G2 i Splyce za mocne na swoich rywali4 sierpnia 2017 08:04 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Dziewiąta kolejka europejskiej ligi League of Legends rozpoczęła się od zwycięstw Splyce i G2 Esports z Mysterious Monkeys i Misfits. Oba spotkania zakończyły się wynikami 2:0.

MM vs SPY 0:2

Early game obu drużyn przebiegł dość spokojnie, a pierwsza krew padła dopiero w 18 minucie na konto Splyce. Mimo to Mysterious Monkeys odpowiedziało w walce drużynowej. Przewagę objęło Splyce po nieudanej inicjacji MM. Walka zakończyła się kompletnym niewypałem, co poskutkowało czterema zabójstwami i zdobytym Infernalem. Nastąpiła kontrola barona przez oba zespoły. Po wyeliminowaniu Martin'a Wunder Hansen'a MM rozpoczęło barona. Mocno obici zaryzykowali, co okazało się błędem. Splyce przejęło barona, zdobywając cenne wzmocnienie. Kolejna walka zadecydowała o dalszych losach. Splyce z łatwością pokonuje zespół Mateusza Kikis Szkudlarka na pierwszej mapie.

Druga mapa i dominacja Splyce od pierwszy minut meczu. Każda z linii za wyjątkiem górnej alei odniosła klęskę w początkowej fazie meczu. Splyce poczuło się pewnie i już w 20 minucie podjęty został baron, który wpadł na ich konto. Mysterious Monkeys byli bezradni. Koniec serii nastąpił 10 minut później, bowiem Splyce niszczy Nexus przeciwnika.

G2 vs MSF 2:0

Pierwsza mapa wyglądała dość spokojnie. Każda z drużyn wytrzymała early game bez żadnych śmierci. Obie ekipy grały bardzo defensywnie nie chcąc popełnić żadnego błędu. Po 20 minucie G2 rozpoczęło barona, którego zdobyli przechodząc do ataku. Zdobyta przewaga umożliwiła zdobycie tego wzmocnienia po raz drugi, a nawet trzeci. Misfits było bezradne. Wyczekiwali walki przy swoich strukturach, jednak rozpędzony zespół G2 nie dał im żadnych szans wygrywając dość łatwo pierwszą mapę.

Na drugiej mapie oba zespoły były już bardziej aktywne, a co za tym idzie mecz był bardziej wyrównany. Dość emocjonujące były walki drużynowe na górnej alei, jednak mimo wielu zabójstw żadna z ekip nie wypracowała przewagi. W walce przy baronie, którego podjęło Misfits, G2 zdobyło trzy zabójstwa co umożliwiło na przejęcie Nashora i zdobycie wzmocnienia. Przez ten błąd Misfits straciło szansę na doprowadzenie do remisu w serii. G2 wygrywa z Misfits 2:0.​

Autor: Damian Kamiński