EU LCS Spring 2018: Ciężka przeprawa Vitality9 lutego 2018 20:26 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

W drugim meczu czwartej kolejki wiosennego splitu europejskiej ligi LCS Vitality po ciężkim boju wygrywa z Roccat wykorzystując backdoor.

• Bany: Camille, Kalista, Tahm Kench, Blitzcrank, Xayah

Dopiero w dwudziestej minucie było dane nam zobaczyć pierwszą krew w wykonaniu Blanca z Roccat, który zdołał wyłapać samotnego ADC w lesie. Nastąpiły krótkie walki drużynowe, które głównie kończyły się po śmierci jednego z zawodników. Lepiej na tym wyszli gracze Roccat, którzy lepiej odnajdowali się w walkach 5vs5. W 33 minucie Roccat podjęło barona, który mimo lekkich problemów wpadł na ich konto. Mimo wypracowanej przewagi, to Vitality podjęło kolejnego Nashora kilka minut później. Został on jednak skradziony przez Memento, co poskutkowało otwarciem sobie drogi do bazy przeciwnika. Roccat mimo zdobycia kolejnych dwóch baronów, wciąż nie potrafiło zakończyć gry. ​Przy oblężeniu Vitality, Minitroupax przeteleportował się do bazy przeciwników i zakończył mecz po blisko 70 minutach rozgrywki.

Autor: Damian Kamiński