DreamHack Open Valencia 2018: North lepsze od Giants, Luminosity zatrzymuje G212 lipca 2018 13:47 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

North i Luminosity rozpoczynają udanie turniej DreamHack Valencia 2018 od pokonania odpowiednio Giants oraz G2 na mapie Inferno.

Spotkanie pomiędzy North, a Giants odbyło się w systemie BEST OF ONE na mapie Inferno, która została wybrana poprzez następujące veto:

• Inferno pozostało

Portugalska ekipa Giants Gaming rozpoczęła nieco lepiej spotkanie, bowiem Giganci triumfowali w rundzie pistoletowej po skutecznym ataku na bombsite A, czego następstwem były kolejne dwie rundy anty eko. Giants kontynuowało zwycięską serię, ku zaskoczeniu fanów zgromadzonych w Walencji, aż do wyniku 7:0. North przełamało ataki przeciwników i rozpracowało ich, nie pozwalając na zdobycie kolejnej rundy w pierwszej części spotkania. Po zmianie stron North grając jako zespół atakujący skutecznie atakowało bombsite B, przez co wynik coraz bardziej oddalał się drużynie Giants. Ostatecznie Portugalczycy byli w stanie zdobyć tylko jedną rundę w drugiej połowie, przez co mecz kończy się wynikiem 16:8 dla North.

Spotkanie pomiędzy Luminosity, a G2 odbyło się w systemie BEST OF ONE na mapie Inferno, która została wybrana poprzez następujące veto:

• Luminosity odrzuca Nuke
  • G2 odrzuca Train
  • Luminosity odrzuca Dust2
  • G2 odrzuca Mirage
  • Luminosity odrzuca Cache
  • G2 odrzuca Overpass

Kolejny mecz w pierwszych rundach wydawał się bardziej zacięty, bowiem drużyny zdobywały kolejno rundy aż do wyniku 2:2. Następnie Brazylijczycy odskoczyli rywalom na cztery "oczka", przez co G2 zmuszone było skorzystać z przerwy taktycznej. Dodatkowy czas okazał się kluczowy, bowiem Francuzi przejęli inicjatywę w meczu i zakończyli pierwszą połowę wynikiem 8:7. Po zmianie stron Luminosity znów przełamało swoich rywali i zdobyło przewagę, wygrywając sześć rund z rzędu. Finalnie Luminosity wygrywa pierwszy mecz na DreamHack Open Valencia 2018 16:10.

DreamHack Open Valencia 2018 to kolejny turniej z serii wydarzeń Open, na których osiem drużyn zaproszonych lub wyłonionych z kwalifikacji walczy o $100 000. Nas cieszy fakt, że będziemy mogli podziwiać dwie polskie formacje - AGO oraz Virtus.pro. Turniej rozpocznie się 12 lipca, a zakończy 14 lipca. Transmisja dostępna na oficjalnym kanale DreamHack na Twitch.tv.

Autor: Damian Kamiński