DreamHack Masters Stockholm 2018: North lepsze od TyLoo, NiP pokonuje NRG29 sierpnia 2018 14:30 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

North oraz Ninjas in Pyjamas zwyciężają w meczach inauguracyjnych swoich grup, pokonując odpowiednio zespół TyLoo oraz NRG podczas turnieju DreamHack Masters Stockholm 2018.

Grupę C zainaugurował pojedynek pomiędzy North, a TyLoo na mapie Inferno. Dzięki Hansel'owi BnTeT Ferdinand'owi TyLoo wygrywa rundę pistoletową oraz anty-eko po stronie terrorystów, tuż przed tym, jak Duńczycy doprowadzają do remisu. Mecz przybrał na emocjach, szczególnie przez sytuacje, w których obie drużyny rozpoczęły intensywną wymianę rund, dopóki  Mathias MSL Lauridsen nie pomógł swojej drużynie osiągnąć przewagi 10:5 po pierwszej połowie. Zespół North wciąż pozostał skupiony po przerwie, dlatego rozgromili rywali w drugiej rundzie pistoletowej, oraz dwóch anty-eko doprowadzając do wyniku 13:5. Mimo zwycięstwa w jeszcze dwóch rundach, zespół z Chin nie okazał się wielką przeszkodzą na drodze North.

Co innego można powiedzieć o pierwszym spotkaniu grupy D, pomiędzy NRG, a NiP. W rundzie pistoletowej, co prawda Jonas Lekr0 Olofsson zdołał unicestwić ostatniego gracza CT, jednak zrobił to tuż po rozbrojeniu tykającej bomby. Szwedzi szybko odpowiedzieli w swojej rundzie eko, lecz NRG znów objęło prowadzenie na 4:1. Nastąpiło chwilowe rozkojarzenie w szeregach NiP, przez co solidnie grające NRG doprowadziło do wyniku 10:3. Christopher GeT_RiGhT Alesund i spółka zakończyli pierwszą połowę ze stratą pięciu rund. Mimo wygrania rundy pistoletowej przez szwedzkich zawodników, to NRG było na fali, bowiem dopóki ich ekonomia pozwalała na zakup lepszej broni, wygrywali kolejne rundy, aż do wyniku 13:8, po czym pałeczkę przejął zespół NiP, doprowadzając do comeback'u, wygrywając aż siedem rund z rzędu.

DreamHack Masters Stockholm 2018 to turniej rozgrywany w Szwecji, gdzie szesnaście drużyn powalczy od 29 sierpnia do 2 września o tytuł mistrzowski oraz $250 000. Drużyny zostają podzielone na cztery grupy i rozegrają pojedynki w systemie BEST OF ONE, dzięki którym wyłoniona zostanie finałowa ósemka, która awansuje do fazy playoff, zaś format zmieni się na BEST OF THREE.

Autor: Damian Kamiński