DreamHack Masters Stockholm 2018: Astralis i Ghost z pierwszymi zwycięstwami29 sierpnia 2018 11:51 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Pierwsze meczy turnieju DreamHack Masters Stockholm 2018 za nami i już nadarzyło się jedno zaskoczenie. Astralis bez większych problemów pokonuje Grayhound, zaś Na'vi niespodziewanie przegrywa z Ghost.

W pierwszym meczu grupy A zespół Astralis podjął rękawicę z drużyną Grayhound na mapie Mirage. Duńczycy szybko objęli prowadzenie po rundzie pistoletowej, zaś za sprawą wygranego pojedynku 1vs1 Andreas'a Xyp9x Højsleth'a podwyższyli na 2:0. Dzięki świetnym atakom i całkowicie zepsutej ekonomi Astralis było w stanie doprowadzić aż do wyniku 9:0, po czym nastąpiła odpowiedź drużyny przeciwnej. Finalnie pierwsze połowa zakończyła się wynikiem 12:3, ku uciesze wszystkich fanów duńskiej drużyny. Druga połowa nie była zaskoczeniem, bowiem druga pistoletówka wpadła na konto Astralis, zaś gracze skutecznie wykorzystali sytuację, kończąc mecz 16:3.

Tymczasem Natus Vincere rozpoczęło walkę przeciwko drużynie Ghost na mapie Dust2, która stanowi ich największy problem. Mecz był bardzo wyrównany już od pierwszych rund spotkania, jednak to Na'vi lepiej weszło do spotkania, osiągając wynik 3:1, a później głównie dzięki Danylo'wi Zeus Teslenko'wi odskoczenie na 5:3. Ghost nie pozostawało dłużne przeciwnikom, co doskonale odzwierciedla kolejne doprowadzenie do remisu, tym razem 6:6. Pierwsza część zakończyła się z lekką przewagą drużyny z regionu CIS 9:6. Początek drugiej połowy i kolejny remis na ekranie zawodników. Natus Vincere skutecznie wpierw odskakiwało przeciwnikom o kilka oczek, by później roztrwonić przewagę, przez co mecz zakończył się remisem, jednak by wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka, w której lepiej poradzili sobie zawodnicy z Ameryki Północnej kończąc spotkanie 19:17.

DreamHack Masters Stockholm 2018 to turniej rozgrywany w Szwecji, gdzie szesnaście drużyn powalczy od 29 sierpnia do 2 września o tytuł mistrzowski oraz $250 000. Drużyny zostają podzielone na cztery grupy i rozegrają pojedynki w systemie BEST OF ONE, dzięki którym wyłoniona zostanie finałowa ósemka, która awansuje do fazy playoff, zaś format zmieni się na BEST OF THREE.

Autor: Damian Kamiński