DH Open Summer 2017: SK Gaming pokonuje Singularity17 czerwca 2017 12:45 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Mecz inauguracyjny DreamHack Astro Summer 2017 dobiegł końca. Zwycięstwo dość łatwo przyszło Brazylijczykom z SK Gaming, zaś pierwszą porażkę na swoje konto przypisał zespół Singularity.

Pierwszy mecz w turnieju o puli $100 000 zwyciężyli zawodnicy SK, pokonując duńskie Singularity. Mecz otwarcia grupy A zakończył się triumfem Brazylijczyków 16:9. Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie cobblestone, która została wybrana w wyniku następującego veto:

  • ​SK odrzuca Nuke
  • Singularity odrzuca Mirage
  • SK odrzuca Inferno
  • Singularity odrzuca Cache
  • SKk odrzuca Train
  • Singularity odrzuca Overpass
  • Cobblestone pozostał

Po przegraniu pierwszych trzech rund Singularity za sprawą Peter'a Inzta Kragelund'a zdołało wygrać kolejną rundę z pełnym wyposażeniem. Zespół mógł pochwalić się solidną grą po stronie atakującej, do poskutkowało objęciem prowadzenia 5:3. SK Gaming nie pozostawało jednak w tyle i po świetnych akcjach Gabrel'a Fallen Toledo'a, zakończyło  pierwszą połowę z przewagą jednej rundy. Druga połowa rozpoczęła się po myśli Duńczyków, którzy pełni nadziei wygrali rundę pistoletową. SK postawiło jednak opór, czego owocem było zwycięstwo kolejnej rundy. Brazylijczycy świetnie spisywali się w pojedynkach 1 vs 1, co można było odczytać z wyniku 12:8. Kolejne rundy dość łatwo wpadały na konto obecnie najlepszej drużyny świata, a cały mecz zakończył się wynikiem 16:9. SK czeka na kolejnego rywala - zwycięzcę meczu mousesports vs Immortals, który przewidziany jest na godzinę 16:00.

DreamHack Open Summer 2017 odbywa się od 17 do 19 czerwca w Jönköping, w Szwecji. W szranki stanie osiem drużyn, które powalczą o pulę wynoszącą $100 000. Spotkania można oglądać dzięki transmisji przygotowanej przez E-SPORT.TV. Wszelkie informacje o turnieju można znaleźć pod tym linkiem.

Komentatorzy spotkania: Olek vuzzey Kłos, Damian Xo Gołembiewski

Autor: Damian Kamiński