DH Open Summer 2017: SK eliminuje mousesports18 czerwca 2017 17:52 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Trzeci mecz drugiego dnia DreamHack Open Summer 2017 dobiegł końca. SK pokonuje mousesports po pojedynkach na Inferno 16:14 i Mirage 16:9.

Mecz o awans do fazy playoff poszedł po myśli Brazylijczyków, którzy mimo ogromnych problemów na pierwszej mapie zwyciężyli w serii BO3. Mousesports odpada z turnieju. Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Inferno i Mirage, które zostały wybrane w wyniku następującego veto:

  • ​mousesports odrzuca Overpass
  • SK odrzuca Nuke
  • mousesport wybiera Inferno
  • Sk wybiera Mirage
  • mousesports odrzuca Cobblestone
  • SK odrzuca Train
  • Cache pozostał

Bitwa o drugie miejsce w grupie B najpierw została rozegrana na mapie Inferno, gdzie pierwsze trzy rundy padły na konto mousesports. Brazylijczycy wyglądali na zagubionych obrotem spraw, co odbiło się na ich grze. Moment słabości wykorzystali zawodnicy mousesports, utrzymując szczelną defensywę i doprowadzając do wyniku 9:1. SK Gaming w porę się obudziło i zdominowało kolejne rundy przez agresywną grę, dzięki czemu po pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć wynik 10:5 na ekranach graczy. Zmianę stron wykorzystali lepiej zawodnicy SK, którzy nie dość, że doprowadzili do wyrównania, to jeszcze objęli prowadzenie 14:11. Mousesports będąc w opałach prawie doprowadziło do wyrównania 15:15, jednak czterema, pięknymi zabójstwami popisał się Gabriel FalleN Toledo, a jego drużyna wygrała pierwszą mapę z wynikiem 16:14.

Druga mapa i kolejna wygrana runda pistoletowa przez zespół mousesports. SK Gaming nie pozwoliło jednak, jak na pierwszej mapie, odskoczyć rywalom, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla ekipy z Ameryki Południowej.  Pochwalić należy Marcelo'a coldzera David'a, który był najjaśniejszym punktem zespołu. Po zmianie stron zespół z Europy próbował odrobić straty i udało im się doprowadzić do wyniku 11:7. SK nie dało większych szans rywalowi i domykają spotkanie z wynikiem 16:9, co oznacza awans do fazy playoff. Mousesports wraca do domu z $3 000.

DreamHack Open Summer 2017 odbywa się od 17 do 19 czerwca w Jönköping, w Szwecji. W szranki stanie osiem drużyn, które powalczą o pulę wynoszącą $100 000. Spotkania można oglądać dzięki transmisji przygotowanej przez E-SPORT.TV. Wszelkie informacje o turnieju można znaleźć pod tym linkiem.

Komentatorzy spotkania: Olek vuzzey Kłos, Damian Xo Gołembiewski

   Źródło: © HLTV.orgAutor: Damian Kamiński