DH Open Summer 2017: Singularity odpada z turnieju18 czerwca 2017 13:53 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Pierwszy mecz eliminacyjny padł na korzyść mousesports, którzy odsyłają Singularity do domu, po pojedynkach 16:14 na Nuke oraz 16:13 na Mirage. 

Bardzo wyrównane spotkania owocowały w wiele emocjonujących zagrywek, jednak lepsi okazali się zawodnicy mousesport. Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Nuke i Mirage, które zostały wybrane w wyniku następującego veto:

  • ​Singularity odrzuca Cache
  • Mousesports odrzuca Overpass
  • Singularity wybiera Nuke
  • Mousesports wybiera Mirage
  • Singularity odrzuca Train
  • Mousesports odrzuca Inferno
  • Cobblestone pozostał

Początek pierwszej mapy rozpoczął się pomyślnie dla zawodników Singularity, którzy wygrali rundę pistoletową oraz kolejne dwie anty-eko. Pierwsza runda z pełnym wyposażeniem wpadła na konto mousesports, jednak Singularity szybko odpowiedziało kolejnym punktem. Tomáš oskar Šťastný i spółka zabezpieczyli zwycięstwo pierwszej połowy, dzięki wygraniu siedmiu rund z rzędu. 10:5 i zmiana stron. Zwycięstwo w rundzie pistoletowej tylko przybliżyło mousesports do zakończenia pierwszej mapy, jednak Duńczycy mieli inne plany i wygrali cztery kolejne rundy doprowadzając do wyniku 11:9. Niemiecka organizacja zdobyła kolejne rundy, jednak to samo tyczyło się zespołu Singuarity, którzy doprowadzili do remisu 14:14. W końcówce zimną krew zachowali zawodnicy mousesports i zakończyli pierwszą mapę z wynikiem 16:14.

Drugą mapę Mirage, Singularity rozpoczęło po stronie atakującej, wygrywając rundę pistoletową. Mousesport odpowiedziało wygraną serią sześciu rund. Duńczycy zdołali zmniejszyć prowadzenie i zdobyli cztery rundy, jednak mousesports zabezpieczyło pierwszą połowę, kończąc ją wynikiem 9:6. Zmiana stron nie wyszła na dobre duńskim zawodnikom, ponieważ mousesports przybliżyło się do zwycięstwa osiągając wynik 13:8. Mimo oporu udało im się domknąć spotkanie 16:13, a zarazem całą serię BEST OF THREE.

DreamHack Open Summer 2017 odbywa się od 17 do 19 czerwca w Jönköping, w Szwecji. W szranki stanie osiem drużyn, które powalczą o pulę wynoszącą $100 000. Spotkania można oglądać dzięki transmisji przygotowanej przez E-SPORT.TV. Wszelkie informacje o turnieju można znaleźć pod tym linkiem.

Komentatorzy spotkania: Olek vuzzey Kłos, Damian Xo Gołembiewski

   Źródło: © HLTV.orgAutor: Damian Kamiński