DH Open Summer 2017: Fnatic w półfinale19 czerwca 2017 09:52 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Ostatni mecz eliminacyjny drugiego dnia za nami. Wyższość Fnatic musiał uznać zespół ze wschodu Europy - Gambit, po pojedynkach na Train 16:12 i Inferno 19:17.

Tylko dwie mapy były potrzebne legendarnej organizacji, by wywalczyć awans do półfinału turnieju DreamHack Open Summer 2017. Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Train i Inferno, które zostały wybrane w wyniku następującego veto:

  • ​Gambit odrzuca Mirage
  • Fnatic odrzucaCobblestone
  • Gambit wybiera Train
  • Fnatic wybiera Inferno
  • Gambit odrzuca Cache
  • Fnatic odrzuca Overpass
  • Nuke pozostał

Train był wyborem graczy Gambit, którzy rozpoczęli mecz od zwycięstwa w rundzie pistoletowej, jednak nie potrafili znaleźć luki w szczelnej defensywie Fnatic, którzy skutecznie kryli bombsite'y. Fnatic kontynuowało swoją passę zwycięstw, aż do wyniku 10:2. Nastąpiła przerwa taktyczna wybrana przez zespół Gambit, jednak nie została w pełni wykorzystana i zespół Fnatic kończy pierwszą cześć meczu ze świetnym wynikiem 12:3. Zmiana stron i świetny start zaliczyli graczy gambit, bowiem doprowadzili do wyniku 12:8. Fnatic po świetnych trzech atakach z rzędu wypracowało punkt meczowy, który wykorzystali po kolejnych trzech rundach, tym samym kończąc pierwszą mapę z wynikiem 16:12.

Inferno lepiej rozpoczęli zawodnicy Fnatic, od wygrania rundy pistoletowej. Gambit nie pozostawało w tyle, a nawet zdołało odskoczyć rywalom na cztery oczka. Olof olofmeister Kajbjer i spółka doprowadzili do wyrównania, jednak to Gambit mogło się cieszyć z przewagi jednej rundy po pierwszej połowie meczu. Druga połowa była bardzo ciekawa, najpierw pięć rund z rzędu wygrał Gambit, a później Fnatic odpowiedziało tym samym. W końcowym rezultacie mogliśmy zobaczyć remis i potrzebna była dogrywka, by wyłonić zwycięzcę tego spotkania. Fnatic kończy mecz, a zarazem całą serię zwycięstwem 19:17 i awansuje do półfinału turnieju.

DreamHack Open Summer 2017 odbywa się od 17 do 19 czerwca w Jönköping, w Szwecji. W szranki stanie osiem drużyn, które powalczą o pulę wynoszącą $100 000. Spotkania można oglądać dzięki transmisji przygotowanej przez E-SPORT.TV. Wszelkie informacje o turnieju można znaleźć podtym linkiem.

Komentatorzy spotkania: Olek vuzzey Kłos, Damian Xo Gołembiewski

   Źródło: © HLTV.orgAutor: Damian Kamiński