DH Open Summer 2017: Cloud9 poza rozgrywkami18 czerwca 2017 16:32 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Drugi mecz eliminacyjny padł na korzyść Gambit, które odsyła Cloud9 do domu, po pojedynkach 16:12 na Train oraz 16:11 na Cache.

Obie formacje przegrały swoje pierwsze mecze w turnieju DreamHack Open Summer. Gambit zdecydowanie lepiej zaprezentowało swoje możliwości w drugim meczu eliminacyjnym i otrzymuje kolejną szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek. Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Train i Cache, które zostały wybrane w wyniku następującego veto:

  • ​Gambit odrzuca Mirage
  • Cloud9 odrzuca Nuke
  • Gambit wybiera Train
  • Cloud9 wybiera Cache
  • Gambit odrzuca Inferno
  • Cloud9 odrzuca Cobblestone
  • Overpass pozostał

Cloud9 rozpoczęło mapę Train po stronie atakującej od wygrania rundy pistoletowej. Gambit odpowiedziało zwycięstwem, jednak kolejne rundy wpadały już tylko na konto amerykańskiej formacji, aż osiągnęliśmy wynik 6:1. Gambit zdołało doprowadzić do wyrównania, dzięki zwycięstwu 5 rund z rzędu.Trzy ostatnie oczka mogli doliczyć do swojego konta zawodnicy Cloud9, kończąc tym samym pierwszą połowę z wynikiem 9:6. Obrona bombiste'ów nie wychodziła zawodnikom z Ameryki i zdołali wygrać jedynie trzy rundy w drugiej połowie meczu. Gambit wychodzi na prowadzenie po pierwszej mapie, która zakończyła się ich zwycięstwem z wynikiem 16:12.

Kolejna mapa i Cloud9 znów prezentuje słabą postawę po stronie CT. Drużyna zdołała wygrać jedynie dwie rundy w tym pistoletówkę, jednak zostali zdominowani przez Gambit, które skutecznie atakowało pozycje kryte przez Mike'a shroud Grześka i spółki, nie tracąc przy tym zbyt wielu graczy. Ekipa Danylo'a Zeus Teslenko'a zakończyła pierwszą połowę z wynikiem 12:3. Co prawda Cloud9 po zmianie stron zdołało wygrać jeszcze siedem rund, jednak zbyt wielka przewaga Gambit odcisnęła swoje piętno i tym samym to gracze ze wschodu Europu powalczą z Fnatic o awans do fazy playoff.

DreamHack Open Summer 2017 odbywa się od 17 do 19 czerwca w Jönköping, w Szwecji. W szranki stanie osiem drużyn, które powalczą o pulę wynoszącą $100 000. Spotkania można oglądać dzięki transmisji przygotowanej przez E-SPORT.TV. Wszelkie informacje o turnieju można znaleźć pod tym linkiem.

Komentatorzy spotkania: Olek vuzzey Kłos, Damian Xo Gołembiewski

   Źródło: © HLTV.orgAutor: Damian Kamiński