DH Open Summer 2017: CLG wychodzi z grupy po pokonaniu Fnatic17 czerwca 2017 22:23 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

W meczu o awans z grupy B górą wyszli zawodnicy Counter Logic Gaming, którzy po emocjonujących pięciu dogrywkach zwyciężają z Fnatic na mapie de_train z wynikiem 31:28.

Zdecydowanie jeden z najlepszych pojedynków ostatnich tygodni. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom rozgrywki, jednak zimną krew do końca utrzymali reprezentanci CLG. Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie train, która została wybrana w wyniku następującego veto:

  • ​Fnatic odrzuca Cobblestone
  • CLG odrzuca Nuke
  • Fnatic odrzuca Overpass
  • CLG odrzuca Inferno
  • Fnatic odrzuca Cache
  • CLG odrzuca Mirage
  • Train pozostał

Ostatni mecz pierwszego dnia rozgrywek w szwedzkim Jönköping przyniósł dobry start drużynie Fnatic, którzy wygrali pierwsze cztery z pięciu rund spotkania. W końcu obrona CLG przyniosła rezultaty, bowiem wygrali trzy kolejne rundy z rzędu, doprowadzając do wyrównania 4:4. Kolejne punkty wpadały już tylko na konto Fnatic, którzy skutecznie znajdowali luki w obronie bombsite'ów. Pochwalić należy Olof'a olofmeister Kajbjer'a, który po pierwsze połowie na swoim koncie miał 18 zabójstw. Zmiana stron i role się odwróciły. CLG narzuciło tempo rozgrywki zespołowi Fnatic. Mimo świetnych ataków, Fnatic zdołało wygrać trzy rundy z rzędu i zdobyć punkt meczowy. CLG nie pozwoliło na jego zdobycie, a wynik 15:15 zwiastował dogrywkę. Pierwsze cztery dogrywki nie wyłoniły zwycięzcę tego meczu, dopiero w piątej CLG najpierw wygrało wszystkie trzy rund po stronie atakującej, a później jeszcze jedną po stronie CT i zakończyło dramatyczny mecz wynikiem 31:28. Z piątki graczy CLG najbardziej wyróżniał się Kenneth koosta Suen, zaś z przeciwnej strony wyżej wspomniany olofmeister. Obaj zawodnicy ustrzelili 54 fragi.

DreamHack Open Summer 2017 odbywa się od 17 do 19 czerwca w Jönköping, w Szwecji. W szranki stanie osiem drużyn, które powalczą o pulę wynoszącą $100 000. Spotkania można oglądać dzięki transmisji przygotowanej przez E-SPORT.TV. Wszelkie informacje o turnieju można znaleźć pod tym linkiem.

Komentatorzy spotkania: Olek vuzzey Kłos, Damian Xo Gołembiewski

   Źródło: © HLTV.orgAutor: Damian Kamiński