DH Open Summer 2017: CLG lepsze od Gambit17 czerwca 2017 14:48 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Drugie spotkanie DreamHack Astro Summer 2017 za nami. Amerykańskie Counter Logic Gaming pokonuje po dogrywce Gambit wynikiem 19:16.

Drugi mecz turnieju o wysoką stawkę i pierwsze zaskoczenie, ponieważ Gambit było faworytem tego spotkania. Amerykanie udowodnili, że nie należy ich lekceważyć prezentując wysoki poziom. Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie overpass, która została wybrana w wyniku następującego veto:

  • ​Gambit odrzuca Cache
  • CLG odrzuca Nuke
  • Gambit odrzuca Mirage
  • CLG odrzuca Inferno
  • Gambit odrzuca cobblestone
  • CLG odrzuca Train
  • Overpass pozostał

CLG oraz Gambit stanęli w szranki na overpass'ie w meczu otwarcia grupy B. Fall start zaliczyli Amerykanie, którzy przegrali kilka rund, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć wynik 4:1 na ekranach zawodników. Przy stanie 9:1 wydawać się mogło, że Gambit z łatwością domknie pierwszą część spotkania. Tak się jednak nie stało, bowiem dzięki zastosowaniu dwóch snajperek w rękach Ricardo'a Rickeh Mulholland'a i Kenneth'a koosta Suen'a, CLG wygrało pozostałe rundy pierwszej połowy. Druga połowa rozpoczęła się od zwycięstwa rundy pistoletowej przez CLG, jednak przegrali anty-eco , co odbiło się na ich ekonomii.  Amerykańska formacja goniąc wynik, w końcu objęła prowadzenie i zyskała dwie rundy  meczowe, przy wyniku 15:13.  Dzięki świetnej postawie Danylo'a Zeus Teslenko'a, jego drużyna mogła odetchnąć z ulgą, ponieważ doprowadziła do remisu. Dogrywkę CLG rozpoczęło od dwóch wygranych rund, dzięki clutch'owi 1 vs 1 i rozbrojenia bomby w smoke'u. Amerykanie dopięli swego wygrywając kolejne dwie rundy po stronie atakującej i tym samym kończąc mecz. CLG czeka na zwycięzcę meczu fnatic vs Cloud 9, który przewidziane jest na godzinę 17:30.

DreamHack Open Summer 2017 odbywa się od 17 do 19 czerwca w Jönköping, w Szwecji. W szranki stanie osiem drużyn, które powalczą o pulę wynoszącą $100 000. Spotkania można oglądać dzięki transmisji przygotowanej przez E-SPORT.TV. Wszelkie informacje o turnieju można znaleźć pod tym linkiem.

Komentatorzy spotkania: Olek vuzzey Kłos, Damian Xo Gołembiewski

   Źródło: © HLTV.orgAutor: Damian Kamiński