cs_summit 2: North miażdży Vega Squadron8 lutego 2018 21:41 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

North zakończył zwycięstwem bardzo jednostronny pojedynek przeciwko Vega Squadron 2:0 w ramach turnieju cs_summit 2, na mapach Mirage 16:5 i Inferno 16:2.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Mirage i Inferno, które zostały wybrane w skutek następującego veto:

  • ​Vega Squadron odrzuca Cobblestone
  • North odrzuca Cache
  • Vega Squadron wybiera Mirage
  • North wybiera Inferno
  • Vega Squadron odrzuca Nuke
  • North odrzuca Train
  • Overpass pozostał

North rozpoczęło LAN z dwoma nowymi nabytkami - Markus Kjaerbye Kjærbye i Daniel mertz Mertz. Nowi zawodnicy wpisali się do drużyny niemal bez większych trudności, co przerodziło się na wynik. Świetna dyspozycja drużyny pozwoliła na objęcie solidnej przewagi po stronie CT - 8:0. Dopiero po tym Nikolay mir Bityukov, dzięki swoim trzem zabójstwom był w stanie zapewnić Vega Squadron pierwszy punkt. North mimo jednego błędu zachowało zimny umysł, przez co nie dopuściło do zmniejszenia deficytu punktowego. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się z druzgoczącą przewagą North wynoszącą trzynaście rund. Po zmianie stron Sergey keshandr Nikishin dał lekką nadzieję zawodnikom organizacji z regionu CIS, jednak mimo zdobycia trzech kolejnych rund, Vega nie była w stanie powalczyć na pierwszej mapie.

Inferno rozpoczęło się od bardzo szalonej rundy pistoletowej, która zakończyła się pojedynkiem 1vs1. Lepszy okazał się zawodnik Vega Squadron, jednak nie zdało się to na wiele, ponieważ North wykorzystało błędy przeciwników i doprowadziło do ich resetu ekonomicznego. Następstwem było zwycięstwo w kolejnych rundach i osiągnięcie wyniku 10:1. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:2, co i tak stanowi sporą przewagę punktową dla Duńczyków. Trzy rundy później North dołącza do grona półfinalistów i powalczy z SK o awans do finału drabinki wygranych. Vega Squadron wciąż przed szansą, tym razem w drabince przegranych.

Cs_summit 2 to turniej odbywający się w Kalifornii w Los Angeles w USA. Osiem drużyn powalczy o tytuł mistrzowski oraz pulę nagród wynoszącą $150000. Spotkania zostaną rozegrane w systemie BEST OF THREE w trybie podwójnej eliminacji. Turniej rozpocznie się w czwartek i potrwa cztery dni, aż do niedzieli.

Autor: Damian Kamiński