cs_summit 2: Cloud9 pewnie pokonuje Heroic9 lutego 2018 06:54 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Cloud9 dość gładko pokonuje Heroic 2:0 na mapach Inferno 16:4 i Mirage 16:10, tym samym zdobywając pierwsze zwycięstwo w ramach turnieju cs_summit 2.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Inferno i Mirage, które zostały wybrane w skutek następującego veto:

• Train pozostał

Ostatni mecz pierwszego dnia turnieju rozpoczął się na mapie Inferno - wyborze Heroic. Pierwsze rundy meczu wyglądały niezwykle zacięcie, bowiem często dochodziło do pojedynków 1vs1 lub 2vs2. Cloud9 wciąż było o krok przed zawodnikami Heroic, utrzymując prowadzenie. Dopiero po kilku rundach Cloud9 pokazało swoje umiejętności kończąc pierwszą połowę 11:4. Heroic nie było w stanie dotrzymać kroku rozpędzonym Amerykanom, dlatego druga połowa kończy się chociażby bez wygrania rundy przez Duńczyków. Cloud9 o krok od awansu do półfinału.

Losy Heroic zostały przypieczętowane na drugiej mapie - Mirage. Po raz drugi Duńczycy rozpoczęli lepiej mapę, zwyciężając w rundzie pistoletowej i doprowadzając do wyniku 3:0. Cloud9 nie pozostawało dłużne i odpowiedziało pięcioma rundami z rzędu, co tylko zagrzało obie ekipy do walki. Mimo usilnych starań to Cloud9 wyglądało lepiej w meczu, co można także wywnioskować po wyniku po pierwszej połowie, który wynosił 9:6 dla amerykańskiej ekipy. Na zakończenie meczu nie trzeba było długo czekać. Heroic było w stanie zwyciężyć tylko w jednej rundzie po zmianie stron. Wynik 16:10 i Cloud9 awansuje do półfinału, w którym zmierzy się z Liquid. Heroic spada do drabinki przegranych, jednak wciąż ma szansę na awans do wielkiego finału turnieju cs_summit 2.

Cs_summit 2 to turniej odbywający się w Kalifornii w Los Angeles w USA. Osiem drużyn powalczy o tytuł mistrzowski oraz pulę nagród wynoszącą $150000. Spotkania zostaną rozegrane w systemie BEST OF THREE w trybie podwójnej eliminacji. Turniej rozpocznie się w czwartek i potrwa cztery dni, aż do niedzieli.

Autor: Damian Kamiński