Amazing nowym junglerem Schalke 041 czerwca 2018 10:13 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Schalke 04

Tuż po zakończeniu kompletnie nieudanego splitu w wykonaniu Schalke 04, organizacja przesunęła junglera Milo Pride Wehnes'a na ławkę rezerwowych. Ich nowym leśnikiem został Maurice Amazing Stückenschneider.

Maurice został nowym nabytkiem niemieckiej organizacji na okres jednego splitu. Jak informuje sama organizacja - decyzja o zwerbowaniu Maurice została spowodowana naborem na junglera, który przede wszystkim będzie liderem w drużynie i wniesie sporo doświadczenia.

Maurice Amazing Stückenschneider ostatnio reprezentował barwy Mysterious Monkeys, gdzie w letnim splicie w 2017 z drużyną zajął miejsce na samym dole tabeli. Poskutkowało to relegacjami, w których niemiecka organizacja pożegnała się z europejskimi rozgrywkami. Warto zauważyć, że Amazing zdołał rozegrać parę spotkań w formacji Fnatic, które wtedy borykało się z wieloma problemami, jeśli chodzi o aktualną metę, trenera oraz problemy wewnętrzne. 24 letni Niemiec był bardzo mocno z tego powodu krytykowany. W zasadzie decyzja o dołączeniu do Schalke 04 wciąż nie spotkała się z aprobatą publiczności.

Spowodowane może to być sporą przerwą od profesjonalnych rozgrywek tego zawodnika, bowiem przez ostatni split Maurice występował jako analityk w Riot Games, gdzie analizował europejskie rozgrywki LCS. Nie wiadomo co przyniesie przyszłość, jednak biorąc po uwagę ostatnie nieudane splity w dwóch drużynach oraz znaczną przerwę od gry można sądzić, że nie jest to najlepszy wybór niemieckiej organizacji, mimo tego, że Amazing gra sporo meczów soloq.

Warto zauważyć, że Amazing będzie pełnił również rolę lidera drużyny, który będzie podejmował decyzje podczas samej rozgrywki. To sporo problem dla Schalke 04, bowiem mając już doświadczonego zawodnika jakim jest Oskar Vander Bogdan klub decyduje się na kolejnego wyjadacza League of Legends. Wszystko okaże się już 15 czerwca, bowiem wtedy startuje pierwsza kolejka europejskiego LCS.

Aktualny skład Schalke 04:

  • Top: Vizicsacsi
  • Jungle: Amazing
  • Mid: Nukeduck
  • ADC: Upset
  • Support: Vander
  • Coach: Guilhoto
Autor: Damian Kamiński