AGO kwalifikuje się do ESL Pro League4 stycznia 2018 22:32 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Następstwem zwycięstwa 2:0 nad eXtatus (16:14 na mapie Mirage, 16:11 na mapie Train) jest awans AGO Gaming do ligi ESL Pro League Season 7.

Walka o najważniejszą ligę w Europie rozpoczęła się na mapie Mirage - wybór eXtatus. Zdobywając pierwszy punkt po stronie terrorystów czesko-słowacka drużyna nie była w stanie podążyć za punktem przez co AGO przejęło kontrolę nad meczem. Przy wyniku 7:2 eXtatus dało radę odrobić straty, dzięki świetnemu clutch'owi Jindřich ZEDKO Chyba. EXtatus zmniejsza deficyt do minimum przed zakończeniem pierwszej połowy. Druga połowa rozpoczęła się korzystnie dla Polaków, jednak im więcej czasu mijało tym większe problemy miało AGO, by odpowiadać na zagrania przeciwnika, który wykorzystywał rundy anty-eko. Ostatecznie AGO zwycięża 16:14.

Druga mapa to Train, gdzie Polacy dominowali od samego początku wygrywając drugą pistoletówkę w tej serii po stronie CT. Świetna dyspozycja Mateusza TOAO Zawistowskiego dała solidną zaliczkę po pierwszej połowie AGO - wynik 11:4. Druga połowa to tylko formalność w wykonaniu Damiana Furlan Kisłowskiego i spółki. AGO zwycięża 16:11 i awansuje do ESL Pro League.

Autor: Damian Kamiński