PGL EU Minor: PENTA awansuje do playoff'ów16 czerwca 2017 15:47 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

PENTA coraz bliżej awansu do głównych kwalifikacji na PGL Major Kraków 2017. Od rana Paweł innocent Mocek z kolegami udowadniają swoją siłę, a teraz pokonali dignitas 16:8.

Za nami mecz zwycięzców grupy B rozegrany pomiędzy PENTA oraz dignitas. Oba zespoły pokonały na swojej drodze poprzednich rywali, aby teraz zmierzyć się o bezpieczne zagranie w fazie playoff PGL EU Minor.

Spotkanie odbyło się na mapie Inferno, która została wybrana drogą następującego veto:

7. Inferno pozostało

PENTA rozpoczęła mecz pewnie wygrywając rundę pistoletową, a następnie pokonując rywali w kolejnych minutach. To pozwoliło im na wypracowanie przewagi. Od czasu do czasu dignitas udało się przeciwstawić rywalom, ale niemiecka formacja i tak wygrała pierwszą połowę z zadowalającym wynikiem 10:5.

Po zmianie stron dignitas zdobyło pistoletówkę, a także kolejne rundy, co dało wynik 10:8 i niebezpieczną sytuację dla zespołu Pawła innocenta Mocka. Wystarczyło jednak odzyskanie finansów, aby PENTA ponownie zaczęła prowadzić grę. Zawodnicy tej drużyny bez potknięcia zdobyli kolejne sześć rund, co dało im wygraną 16:8.

W tej sytuacja PENTA możne spokojnie czekać na jutrzejsze spotkania fazy playoff, a dignitas będzie musiało jeszcze zawalczyć o dalszą grę.

Europejski Minor odbywa się między 15 a 18 czerwca w Studiu PGL w Bukareszcie, w Rumunii. W szranki o pulę $50 000 oraz miejsce podczas głównych kwalifikacji do PGL Major Kraków 2017 stanie osiem drużyn. Wszystkie informacje na temat rozgrywek można znaleźć w naszym informatorze dostępnym pod tym linkiem.

Autor: Sara Leszczyńska