LCK Summer 2017: kt Rolster na pierwszym miejscu16 czerwca 2017 10:47 • Aktualności#League of Legends

Źródło: © Riot Games

Trzynasty dzień był trochę niefortunny dla ekip ROX Tigers i Samsung Galaxy, którzy ulegli afreeca Freecs oraz kt Rolster. W każdym spotkaniu mieliśmy przyjemność zobaczyć trzy mapy.

AFS vs ROX 2:1

Świetna postawa obu drużyn zaowocowała w pojedynek, który trwał blisko 53 minuty. Początek należał do ROX Tigers, a dzięki przewadze skutecznie zdobywali wzmocnienia i wieże przeciwnika. Kolejnym krokiem było zdobycie trzech baronów, które mogły okazać się zabójcze dla AFS, jednak Ci świetnie spisywali się w obronie wygrywając walki drużynowe, co skutkowało powolnym odrabianiem strat. Pochwalić należy junglera Lee Spirit Da-yun'a, który grając Lee Sinem popisywał się świetnymi kopnięciami w walkach drużynowych. Afreeca powoli odrabiała straty, aż w końcu zdobyła starszego smoka i ruszyła do ataku, wygrywając walkę w bazie przeciwnika i wygrywając niemalże przegrany mecz.

W drugiej grze gracze nie zwolnili tempa. ROX Tigers posiadając Zaca w jungli wykorzystała przewagę w początkowej fazie meczu, skutecznie inicjując w graczy dolnej linii zespołu AFS. Walki drużynowe były kunsztem dla oczy wykonaniu obu zespołów. Zdobyte dwa barony przez "Tygrysów" pozwoliły na przejście w stan oblężeń. Trzeba pochwalić po raz kolejny świetną obronę zespołu afreeca Freecs, jednak tym razem w 40 minucie musieli uznać wyższość rywala.

Wykorzystanie Elise, która sprawia sporo kłopotów w early game'ie było strzałem w dziesiątkę. Afreeca zdobyła sporą przewag, co później zaowocowało w zdobycie barona po wyłapaniu junglera ROX Tigers - Kim'a MightyBear Min-soo'a. Co prawda ROX Tigers zdołało obronić się sporą ilość czasu, jednak po wygraniu jednej z walk drużynowych i zdobyciu trzech zabójstw afreeca Freecs zdołała przedostać się do bazy przeciwnika i zakończyć spotkanie po 40 minutach.

KT vs SSG 2:1

Kt Rolster miażdży Samsung Galaxy na pierwszej mapie. Świetną postawą w jungli mógł pochwalić się Go Score Dong-bin, który wykorzystał Zaca do ganków, które pomogły zdobywać zabójstwa. Częste łapanki w wykonaniu kt Rolster w końcu przyniosły zamierzony cel, a cała drużyna skierowała się do loży barona, którego udało się zdobyć bez problemów. To samo tyczy się domknięcia gry, która przyszła zawodnikom koreańskiego dream team'u z łątwościom.

Druga mapa i role się odwróciły. Tym razem Zac został wybrany przez Samsung Galaxy i podobnie jak na pierwszej mapie miał ogromny wpływ na zwycięstwo w meczu numer dwa. Mecz zakończył się po 34 minutach. Samsung po prostu niszczyło rywali w walkach drużynowych, aż w końcu zdobyli barona i domknęli mecz.

Kolejny mecz i kolejny jednostronny pojedynek. Częste łapanki w wykonaniu kt Rolster owocowały w zabójstwa. Wszystko rozstrzygnęło się przy baronie, który bez problemu wylądował na koncie kt Rolster. Mając świetną przednią linię oraz sporo obrażeń walki padały łupem Song'a Smeb Kyung-ho'a i spółki. Mecz zakończył się w 33 minucie. Samsung spada na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a w fotelu lidera zasiądzie kt Rolster.​

Autor: Damian Kamiński