IEM Oakland 2017: SK lepsze od NIP, Cloud9 pokonuje TheMongolz14 listopada 2017 22:34 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

SK Gaming zdobywa drugie zwycięstwo podczas turnieju Intel Extreme Masters Oakland 2017, po pokonaniu NIP 16:13. W tym samym czasie Cloud9 niszczy TheMongolz 16:9 w swoim pierwszy meczu.

SK w swoim drugim meczu w turnieju podjęło zespół Ninjas in Pyjamas. Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Cobblestone, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Cobblestone pozostał

Mecz rozpoczęty z przytupem przez Brazylijczyków, którzy dość łatwo wygrali pierwszą rundę pistoletową po stronie CT. Na pewno wielkie pochwały należą się Patrik'owi f0rest Lindberg'owi, który zdobył dwa zabójstwa otwierające z Deagle'a. Szwedzi szybko odpowiedzieli, co przełożyło się na trójrundową serię zwycięstw. Brazylijczycy nie byli w stanie nawiązać waki i ledwo udało im się zdobyć drugi punkt. Ninjas in Pyjamas dość szybko zakończyło pierwszą połowę wynikiem 11:4. SK Gaming odnalazło właściwy tor i wygrało drugą pistoletówkę, dwie rundy anty-eco i pierwszą rundę z pełnym wyposażeniem po świetnym clutch'u Gabriel'a FalleN Toledo 1 vs 3. NIP próbując przeciwstawić się sile Brazylijczyków urwało punkt w rundzie full eco. Nie przeszkodziło to jednak SK na dążeniu do zwycięstwa. SK wygrywa mecz 16:13.

W tym samym czasie Cloud9 i TheMongolz toczyli walkę w systemie BEST OF ONE na mapie Mirage, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Mirage pozostał

Amerykanie o wiele lepiej rozpoczęli mecz, ponieważ dość szybko wyszli na prowadzenie 4:0 po stronie CT, jednak TheMongolz wygrało dwie rundy z rzędu niszcząc ekonomię przeciwnika. Mimo wielkich problemów Cloud9 zdobyło kolejne trzy rundy. Co prawda TheMongolz przez Tsog'a Tsogoo Mashbat'a zmniejszyło deficyt do 5:7. Amerykańska formacja nie straciła już więcej rund w pierwszej połowie. Zawodnicy zyskali pewność siebie, co przełożyło się na świetną passę w drugiej części spotkania. Mapa kończy się wynikiem 16:9 dla Cloud9.

Autor: Damian Kamiński