IEM Oakland 2017: NIP, SK i Cloud9 z awansem do fazy playoff15 listopada 2017 23:41 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Dzięki ostatnim zwycięstwom w meczach podczas Intel Extreme Masters Oakland 2017 NIP i Cloud9 awansują do dalszego etapu turnieju. SK mimo dobrego startu, wywalczyło awans eliminując Astralis.

Spotkanie pomiędzy Cloud9, a SK zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Train, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Train pozostał

Cloud9 od samego początku narzuciło swój styl gry przeciwnikowi. Mimo problemów w rundach z pełnym wyposażeniem, Cloud9 skutecznie zerowało ekonomię przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem amerykańskich graczy 10:5. Wygrana runda pistoletowa wpłynęła na zwycięstwo w drugiej części Amerykan. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Cloud9 16:7.

W tym samym czasie EnVyUs i NIP toczyli walkę w systemie BEST OF ONE na mapie Nuke, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Nuke pozostał

Mecz był bardziej wyrównany niż wyżej opisany pojedynek. NIP wygrało rundę pistoletową po stronie CT, stawiając się w komfortowej sytuacji ekonomicznej. Pierwszy punkt EnVyUs padł dopiero w siódmej rundzie. Mimo sporej przewagi EnVyUs zdołało zminimalizować straty do jednej rundy wraz z zakończeniem pierwsze połowy. NIP po zmianie stron wygrało sześć rund z rzędu, niemalże zapewniając sobie wygraną. Lekkie problemy z domknięciem gry nie wpłynęły zbytnio na wynik, dlatego mecz kończy się zwycięstwem Szwedów 16:11.

Trzecim meczem był mecz pomiędzy Astralis, a TheMongolz rozgrywane w systemie BEST OF ONE na mapie Inferno, która została wybrana w wyniku następującego veto: